Zihni Şahin; Atakum Turizmin Merkezi Olacak

Zihni Şahin, "Atakum mavi ve yeşilin şehridir. Kentin bu özelliklerini daha da geliştireceğiz. Daima temiz, sakin ve huzurlu kalacak bir Atakum oluşturacağız. " dedi.

Samsun 18.03.2019, 18:58
Zihni Şahin; Atakum Turizmin Merkezi Olacak

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Büyükkolpınar, Kulacadağ ve Sarıışık mahallelerinde mahalle sakinlerine hitapetti, Şahin "Samsun'un kalbi olan Atakum, turizmin de kalbi olacak" dedi

Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, son derece önem verdiği 'Mahalle Buluşmaları'nda halkla bir araya geliyor, projelerini anlatıyor, destek istiyor. Son olarak, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Büyükkolpınar, Kulacadağ ve Sarıışık mahallelerinde vatandaşla buluşan Zihni Şahin, "Samsun'un kalbi olan Atakum, turizmin de kalbi olacak" dedi.

Tevazu, samimiyet, gayret ile. İlk günkü aşk ile. Vatandaşlarla bir olmaya, birlikte olmaya, onları dinlemeye devam ettiklerini belirten Zihni Şahin, yaptığı konuşmalarda söyle dedi:

"Atakum mavi ve yeşilin şehridir. Kentin bu özelliklerini daha da geliştireceğiz. Daima temiz, sakin ve huzurlu kalacak bir Atakum oluşturacağız. Proje, hizmet ve yatırımlarımızla Atakum daha mutlu, daha huzurlu, daha rahat, daha düzenli, daha gelişmiş ve daha ileriye gitmiş bir şehir olacak. Bunun için varız. Bu projeleri hayata geçirmek için yola çıktık ve var gücümüzle gece gündüz demeden çalışacağız."

ÇEVREYE DUYARLI, BETONLAŞMADAN UZAK

Üniversite ile işbirliği halinde imar planlama çalışmaları yapılacağını, mevcut imar planlarına göre nasıl bir yapılaşma olacağı hazırlanacağını, bu konudaki suistimallerin önüne geçileceğini, binaların cepheleri belediye tarafından öngörülen mimari anlayışla hazırlanacağını, Çevreye duyarlı ve betonlaşmadan uzak bir şehirleşme içerisinde olunacağını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

ULUSLARARASI STANDARTLARINDA BİR ŞEHİR OLACAK

Cumhuriyetimizin destanı, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu topraklarda başladı. Biz Cumhuriyeti kuran iradenin şehriyiz. Cumhuriyetle beraber büyüdük. Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün değerlerini yaşadığımız Atakum’da, milli mücadelemizin başlangıcının 100'üncü yılı olan 19 Mayıs 2019’u coşkuyla kutlayacağız. Atakum'u Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı olan 2023’e hazırlayacağız. Atakum'u turizm, gençlik, kültür ve sanat, çevre, eğitim alanlarında gelişmiş, akıllı şehir ve ulaşım, teknoloji, sosyal gelişim gibi alanlarda uluslararası standartlarda bir şehir yapacağız."

"Turizm alanında önemli projelerimizle çekim merkezi olacağız. Atakum Samsunun kalbidir, turizmin de kalbi olacak" ifadelerini kullanan Başkan Şahin, bu alandaki önemli projelerini şöyle sıraladı:

DEV AKVARYUM

Atakum kültür, sanat ve turizm merkezi olma yönünde yoluna devam edecek. Başka şehirlerden vatandaşlarımızın, yurt dışından turistlerin Atakum'a daha fazla gelmesi, böylece ilçeye daha çok katma değer üretmesi adına 'Akvaryum' projesini hayata geçireceğiz.

ATAKUM FENERİ

Atakum'u madem turizm merkezi yapacağız bu ilçenin simgeleri olmalı. Böyle bir sembolü ilçemize kazandırmak istiyoruz. Fenerde Türkiye'nin 7 bölgesini temsil eden 7 tane parça var. Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışını da simgelemiş oluyoruz. Burası herkesin ziyaret etmeye gelip fotoğraf çektirdiği bir anıt olacak.

KÜLTÜR SANAT MERKEZİ

Kültür ve Sanat Merkezi ile Türk kültür sanatına ve evrensel sanata hizmet edeceğiz. Bizim değerlerimizi yaşatacak, geliştirecek ve her türlü kursun verilebileceği Kültür ve Sanat Merkezi'nde gençlerimize ve halkımıza yönelik faaliyetler yapılacaktır.

SAHİL ETKİNLİKLERİ

Adnan Menderes sahili boyunca yılın her ayı etkinlikler düzenlenecek. Bu aktiviteler, Atakum'un adını duyurmakla kalmayacak siz esnafımıza ekonomik canlılık da yaşatacak. Yıl boyunca sahildeki büyük turizm potansiyelini sürekli canlı tutacağız."

ŞAHİN; TURİZM YATIRIMLARINA DESTEK VERECEĞİZ

Başkan Şahin ayrıca, turizm ile Atakum ekonomisine çok büyük canlılık geleceğine de dikkati çekti:

Şahin; "Atakum’da hem iş arayanların iş bulmasını sağlamak, hem de Atakum’daki işletmelerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağına erişimini kolaylaştırmak adına yazılım tabanlı, 'Yerinde İstihdam İçin Eşleştirme Merkezi' kuracağız. Atakum’un ekonomisinin güçlenmesi adına denizi ve yeşili muhafaza eden bir anlayışla 5 yıldızlı otellerin yapımının belediyece destekleyeceğiz. İmar planlarında turizm yatırım bölgelerinin belirleyeceğiz ve Atakum’da turizmin önünü açacağız." dedi.

TÜM TESİSLERDE ATAKUMLULAR ÇALIŞACAK

Tüm alışverişleri Atakumlu esnaflardan yapacklarını söyleyen Zihni Şahin; "Atakumumuz, Allah'ın her türlü güzelliği verdiği bir yer. Denizinin mavisiyle, sırtını yaslamış olduğu Kocadağ Yaylası'nın yeşiliyle bir yerleşim alanı Atakum. Her geçen gün de gelişmektedir. Yapacağımız yeni sosyal tesisler arasında Kocadağ’da önemli tesisler olacaktır. Tüm sosyal tesislerimizi belediye işletecektir. Bu tesisler ile yeni iş alanları açılacaktır. Buralarda Atakumlular çalışacaktır. Tüm alış verişlerini Atakumlu esnaflarımızdan yapacağız." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)