Alexa


"40 yıl bunları 15 Temmuz gecesi için beslemişler"

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, FETÖ örgütünün 40 yıl boyunca 15 Temmuz gecesi için çalıştıklarını belirtti..

Siyaset 02.12.2016, 21:57 02.12.2016, 23:51
"40 yıl bunları 15 Temmuz gecesi için beslemişler"
AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, FETÖ örgütünün 40 yıl boyunca 15 Temmuz gecesi için çalıştıklarını belirterek; O dönemde bir casusluk şebekesi olarak kurulduğunu ve 40 yıl bunları 15 Temmuz gecesi için beslediklerini belirtti.

FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında darbeci askerlere direnerek oğlu Abdullah Tayyip ile birlikte şehit düşen Erol Olçak için Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yapılan anıtın açılışında konuşan Yalçın Akdoğan;  “Şehitlerimiz 15 Temmuz gecesi göğsünü kurşunlara siper etti. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu FETÖ denen örgüt 40 yıl boyunca 15 Temmuz gecesi için çalıştılar. O dönemde bir casusluk şebekesi olarak kurulmuş 40 yıl bunları 15 Temmuz gecesi için beslemişler. Gün geldi zombinin düğmesine bastılar. Harekete geçtiler ama başarılı olamadılar. Bu yüce milleti hesap edemediler. Bu milletin tankların önüne çıkacağını hesap edemediler. Parayı gücü her şeyi ele geçirmeye çalıştılar ama milletin iradesini unuttular. Son olarak tekrar başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Onların emanetine sahip çıkmak boynumuzun borcudur” diye konuştu.


 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P