Abdulkadir Köstek kimdir?

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek kimdir? İlçe Başkanı Köstek, daha önce ne iş yapıyordu? 6 şubat 2020 tarihinde genel merkez tarafından ataması gerçekleştirilen Abdulkadir Köstek'in iş hayatı ve siyasi hayatı ile ilgili bilgileri haber detaylarında bulabilirsiniz.

Siyaset 11.03.2020, 23:53 12.03.2020, 01:07
Abdulkadir Köstek kimdir?

Abdulkadir Köstek, 6 şubat 2020  tarihinde Ak Parti Genel Merkezi tarafından Atakum İlçe Başkanı olarak ataması gerçekleşti. Peki Abdulkadir Köstek kimdir, nerelidir, ne iş yapar? Köstek'in öğrenim durumu, siyasi ve iş hayatı nedir? Başkan Köstek ile ilgili bilgilere kapsamhaber haber detaylarından ulaşabilirsiniz.

Atakum eski İlçe Başkanı Haluk Köksoy'un istifası ardından  AK Parti Genel Merkezi tarafından değerlendirmeler sonucunda Gümrük Müşaviri Abdulkadir Köstek, Atakum'un yeni ilçe başkanı olmuştu.

AK Partili bir aileden gelen ve babasından aldığı bayrağı, gururla taşıdığını ifade eden Köstek, başkan koltuğuna oturmasının ardından; "Atakum'da da bir başarı hikayesi daha yazmak suretiyle katkı sağlama sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. Bu çerçevede iletişim kanallarımızı sürekli açık tutacağız ve her daim el birliği içerisinde burada ülkemiz için çok ciddi adımlar atmak suretiyle güzel başarılara imza atacağız" demişti.

Abdulkadir Köstek kimdir?

1978 Ordu - Kumru doğumlu olan Abdulkadir Köstek, İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kumru’da tamamladıtan sonra sırasıyla, Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat-İhracat Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü, Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet Programını bitirdi. 2003-2005 yılları arasında İstanbul’da İngilizce dil eğitimi alan Köstek, 2000 yılında İstanbul'da Hedef Lojistik firmasında Gümrük Sorumlusu olarak iş hayatına başladı.2001 yılında Gümrük Müsteşarlığının açmış olduğu Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavıyla Gümrük Müşavir Yardımcısı ünvanını kazanan Abdulkadir Köstek, 2001 -2005 yılları arasında Boyner Holding'e bağlı Altınyıldız Mensucat Ve Konfeksiyon Fab. A.Ş bünyesinde İthalat ve Kambiyo uzmanı olarak çalıştı.

Bu süre içerisinde çeşitli projeler yürüterek, uluslararası nakliye hizmet alımı, Gümrükleme, İthalat ve Kambiyo Birim Yöneticiliği görevlerini üstlenen ve Farklı tarihlerde birçok dış ticaret, kambiyo, teşvik, serbest bölge ve lojistik uygulamalarına yönelik sertifikalı eğitimlere katılan Abdulkadir Köstek, 2005 yılının son çeyreğinde Samsun’a yerleşip Gümrük Müşavir Yardımcısı olarak bazı firmalarda çalışmasının ardından, 2011 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca açılan sınavı kazanarak Gümrük Müşaviri oldu. 2012 yılında Kılavuz Gümrük Müşavirliği adıyla Samsun başta olmak üzere bölgede hizmet üreten kendi ofisini açan Abdulkadir Köstek,Bu vesileyle, sanayicimize, ithalat- ihracat firmalarına, dış ticaret erbabına; gümrük müşavirliği ve dış ticaret danışmanlık hizmetleri vererek mesleki faaliyetlerine devam etti.

Abdulkadir Köstek Siyasi Hayatı
 
AK Parti bünyesinde; Samsun İl Yönetim Kurulu, İl Yürütme Kurulu ve İl Sekreterliği görevlerinde bulunan Abdulkadir Köstek, şu anda,  AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ayrıca, Ankara Gümrük Müşavirleri  Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Samsun İl Temsilciliği, Samsun Genç İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerinide yürüten Abdulkadir Köstek, Evli ve  iki çocuk babasıdır.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)