Alexa
banner314

Abdullah Gül'den İnce Bir Mesaj!

AK Parti, kuruluş dönemi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından davet edilen ve programa katılmayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ince bir mesaj verdi.

Abdullah Gül'den İnce Bir Mesaj!
banner327

Ak Parti'nin 16. yıldönümü kutlamalarına katılmayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, etkinlikler için “Evrensel demokrasi kriterleri” vurgusu yaptı.

Abdullah Gül,  “AK Parti, kuruluş dönemindeki değer ve politikaları kendine yeniden rehber edinip, evrensel demokrasi kriterleri ile kendi değerlerini mezcederek yoluna devam etmelidir” diyerek mesaj verdi.

“AK Parti Genel Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; 16 yıl önce bugün Türkiye’ye yeni umut ve yeni ışık getireceğine inanarak kurduğumuz AK Parti’nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Girdiği ilk seçimden bu yana ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlenen partimiz, köklü siyasi ve ekonomik reformlarla halkımıza unutulmaz büyüklükte hizmetler yapmış ve ülkemizin dünyada itibarını artırmıştır."dedi.

AK Parti, kuruluş dönemindeki değer ve politikaları kendine yeniden rehber edinip, evrensel demokrasi kriterleri ile kendi değerlerini mezcederek yoluna devam etmelidir.  ifadelerini kullanan Gül'ün bu tavrı medyada tartışılacağa benziyor.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Meclis Başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek ve Mehmet Ali Şahin'in kutlamalara katılacağını belirtmişti.

YORUM EKLE

banner307

banner325