Abdullah Gül'ün Danışmanı Reşit Aydın'dan Şok İstifa!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlarından olan Raşit Aydın kamuoyu açıklamasında önemli iddialarda bulunarak istifa etti.

Siyaset 12.06.2021, 13:28 12.06.2021, 13:45
Abdullah Gül'ün Danışmanı Reşit Aydın'dan Şok İstifa!

Raşit Aydın, Abdullah Gül ve Ali Babacan ekibi ile yollarını ayırdığını duyuran Reşit Aydın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanlığından istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı açıklama ile  istifasını duyuran Reşit Aydın, Abdullah Gül ve birlikte hareket ettiği Ali Babacan'a ağır iddialarla birlikte yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Reşit Aydın, istifa açıklamasında, Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklığıyla olduğunu müşahade ettiğini belirterek. bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktığını belirtti.

GÜL'ÜN OFİSİNDEN REŞİT AYDIN'IN BİR GÖREVİ YOKTUR

11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi sosyal medya platformu Twitter hesabından ise, “Sayın 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün, eski koruma müdürü Osman Çangal vesilesiyle tanıdığı Reşit Aydın’ın ofisimizde herhangi bir görevi olmamıştır.” ifadelerine yer verildi:

Raşit Aydın'ın Kamuoyu Açıklaması Şöyle;

“Kamuoyuna Zaruri Açıklama,

Milli Görüş geleneğinin içinde, Refah Partisi, Fazilet Partisi'nde görev aldıktan sonra AK Parti içerisinde İstanbul teşkilatlarında ve yerel yönetimlerde birdava adamı olarak vazifeler yaptım.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talebi üzerine, 2014 yılından başlayarak, bilabedel yaptığım danışmanlık görevini, bir süre önce 'fiilen' bitirmişti. Bu süre zarfında, Türkiye'nin yaşadığı bir çok siyasi, ekonomik ve sosyal kültürel vakalara 'hususi' manada da şahitlik ettim.

Ancak aramızdaki görüş ayrılıkları, kendilerinin önderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Özellikle 15 Temmuz sonrası, FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik saldırılarının siyasi partiler iltisaklığıyla olduğunu müşahade ettim. Bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşı çıktı.

Son olarak Türkiye'ye karşı yeni bir 'GEZİ' denemesi olarak sunulan, örgütlenen ve de ne yazık ki Abdullah Gül, Ali Babacan tarafından da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi kalkışma eylemleri bizim açımızdan bu ilişkiyi yürütülemez ve çekilemez hale getirdi.

HDP'nin kapatılmasına ilişkin davaya karşı geliştirilen ve ısrar edilen 'siyasi dil' ve HDP'ye destek açıklamaları da bardağı taşıran son damla olmuştur.

Kendi isteğimle ve kararımlaa bu nedenlerle; 11. Cumhurbakanı Abdullah Gül'ün danışmanlığı görevinden istifa ettiğimi ve de herhangi bir ilişiğim kalmadığı gereği hasıl olmuştur.

Şartsız ve koşulsuz Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında ve emrinde olduğumu, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik her türlü saldırının ve iftiranın karşısında açıkça duracağımı bil vesile belirtiyorum. Baskılara rağmen de tweetlerimi silmedim. Silemezdim. Silmeyeceğim...

Benim kararıma karşı yapılacak her türlü açıklamaya karşı hukuki haklarım saklı kalmak kaydıyla, Kamuoyuna saygıyla bildiririm.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)