Abdullah Karapıçak; MHP, günü kurtarma partisi değil

Milliyetçi Hareket Partisi Terme İlçe Başkanlığını ziyaret eden İl Başkanı Abdullah Karapıçak burada yaptığı açıklamada; “MHP, günü kurtarma partisi değil, Türk milletinin gerçeğine uygun, Türk milletinin özünden çıkmış bir harekettir." dedi.

Siyaset 07.08.2019, 21:27 07.08.2019, 22:12
Abdullah Karapıçak; MHP, günü kurtarma partisi değil

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Terme İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Hüseyin Yüksel ve yeni yönetim ile istişarede bulundu.

ÜLKÜCÜ OLACAKSINIZ!

Terme'nin hak ettiği yerde olmadığını belirten Karapıçak, Aslen Termeli olduğunu belirterek, “MHP, günü kurtarma partisi değil, Türk milletinin gerçeğine uygun, Türk milletinin özünden çıkmış bir harekettir. İlk ocağa gittiğimizde bize ‘Siz Türk milliyetçisi olacaksınız. Ülkücü olacaksınız. Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var´ dediler. Orada ilk duyduğumuz kelime ‘İslam ve Türklük et ile tırnak misali´ dediler. ‘Türk cesurdur´ dediler. ‘Türk, dünyanın 6 kıtasına hakim oldu. Arap yarımadasından İslamiyeti alıp dünyaya yaydı´ dediler. Bunu Türkler, yani bizim dedelerimiz yaptı.” dedi.

MEYDANLARDA ANLATTIK

Ak Parti ile MHP'nin Cumhur İttifakının devam ettiğini söyleyen Karapıçak, “Cumhurbaşkanı ne diyor? ‘Biz mezara kadar ittifak kurduk. Bizim ittifakımız menfaat ittifakı değil.” dedi. Biz çıktık meydanlarda anlattık. Ak Parti´nin üç yıl önceki hata ve günahlarının savunucusu değiliz. Biz 3 yıldır ortaklık yaptığımız Erdoğan ve Ak Parti ile Anayasanın ilk dört maddesi tartışılıyordu. Ne diyorlardı, ‘Türklük çıkarılsın, TC. çıkarılsın. Ankara başkent değişebilir. MHP, Erdoğan´a sahip çıktı. Anayasa değiştirildi, metni yazıldı. Kimse daha Anayasayı elleyemiyor. Şu anda konuşan yok. Bakmayın birinin sağcı, birinin solcu, birinin İslamcı gibi durduğuna. Hedefleri aynı; Türkiye Cumhuriyeti devletini zayıflatmak ve yönetimini başka ülkelere teslim etmektir" dedi.

"ONLARIN YERİ ORTA ASYA'DIR KAFKASYA'DIR

"Kalkınmamızı, büyümemizi, nüfus artışımızı, teknolojik artırımımızı istemiyorlar." ifadelerini kullanan Abdullah Karapıçak, Dünyanın jandarmasının Amerika, Onları idare edenler Yahudiler, İsrailliler. Ayrıca İngiltere de olduğunu hatırlatarak, "Bizi Çanakkale´de, Sakarya´da yedi düvelle karşılayıp bizi denizde boğmak isteyenler, Anadolu´dan atmak isteyenler, “Onların yeri Orta Asya´dır, Kafkasya´dır” diyenler, bizim atalarımız başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onları denize sürmüştür." dedi.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

"Biz Türk milletiyiz. Kimse bize kefen biçemez. Biçenler de kendi sonlarını hazırlar." diyen Karapıçak, "bugünden itibaren her yerde bizim davamızı anlatmak. Bizi istemeyenler, bizim gücümüzü bildikleri için bizi istemiyor. Bizim davamız önce vatanımızdır. Terme´de birlik beraberlik, sevgi, saygı ve disiplin içerisinde başarıya koşmaktır.” dedi.

KARAPIÇAK; EMNİYET VE JANDARMA KOMUTANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, ilçe teşkilatında partililerle yaptığı istişare ardından Terme İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Terme Jandarma Komutanlığı nı ziyaret ederek, "Milliyetçi Hareket Partisi´nin tüm anlayışı devlet anlayışıdır. Bize ne zaman bir ihtiyaç, bir görev düşerse her zaman yanınızdayız." dedi.

TERME BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ´A ZİYARET

Cumhur İttifakı çatısı altında bulunan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ı makamında ziyaret eden Abdullah Karapıçak, “Adım adım herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Sorunlar çözülsün, geleceğin altyapısı hazırlansın. Biz Terme için varız. Bizden, yöneticilerimizden her ne ihtiyacınız olursa biz her zaman yanınızdayız” dedi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise yaptığı konuşmada; “İlk defa bizden birileri geldi, bizimle beraber oluyor. İnşallah başlangıç olur. Hem kültürel hem sosyal anlamda bizi yansıtacak müthiş bir ekip var ortada” diyerek Başkan Karapıçak´a ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)