Af Beklentileri Meclise Taşındı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada öğrenci affı, sürücü belgesi affı, esnaf sicil affı ve adli sicil affı çıkarılması için Ak Parti iktidarına çağrıda bulundu. Gürer, milyonlarca yurttaşı ilgilendiren bu sorunlar için iktidarı duyarlı olmaya davet etti.

Siyaset 24.06.2020, 12:54 01.07.2020, 00:14
Af Beklentileri Meclise Taşındı

öğrenci affı, sürücü belgesi affı, esnaf sicil affı ve adli sicil affı çıkarılması için Ak Parti iktidarına çağrıda bulunan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada milyonlarca yurttaşı ilgilendiren sorunlar için iktidarı duyarlı olmaya davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda söz olarak, af beklentisi içinde olan milyonlarca vatandaşın talebini TBMM gündemine taşıdı.

GÜRER'DEN İKTİDARA ÇAĞRI

“İktidara çağrımdır” ifadelerini kullanan Gürer, “Öğrenci affı, ehliyet affı, esnaf sicil affı, adli sicil affı milyonlarca kişinin beklentisidir” dedi.

ÖĞRENCİLER MAHRUM EDİLMEMELİ

Yükseköğretim kurumlarında çeşitli nedenlerle ilişikleri kesilen öğrencilerin eğitim hakkından mahrum bırakıldıklarını ifade eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu öğrencilere bir kez daha şans verilerek öğrenci affının çıkarılması gerektiğini belirtti.

EHLİYET AFFI GETİRİLMELİ

Çok sayıda yurttaşın çeşitli nedenlerle sürücü belgelerine el konulduğunu ifade eden Gürer, “İnsan canına kastetmemiş, trafik kurallarına uymadığı için ehliyeti elinden alınanlara bir daha tekrarlamamak üzere ehliyet affı getirilmelidir” diye konuştu.

ESNAF KREDİ KULLANAMIYOR

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’na hitaben yaptığı konuşmasında, sicil affı bekleyen esnaf ve sanatkârların taleplerini de gündeme getirdi. Gürer, “Esnaf, sicil nedeniyle bankalardan kredi alabilmek için sorun yaşamaktadır. Esnaf sicil affı binlerce esnafın beklentisidir, çıkarılmalıdır” ifadelerini kullandı.

ADLİ SİCİL AFFI

Vatandaşların adli sicil affıyla ilgili taleplerine de değinen CHP Milletvekili Gürer, “ Sicili bozulanların yaşama uyumunu sağlamak için adli sicil affının da bir kez daha getirilmesi, onları yaşama bağlayacaktır” şeklinde konuştu.

İKTİDARDAN DUYARLILIK BEKLİYORUZ

Öğrenci affı, ehliyet affı, esnaf sicil affı, adli sicil affıyla ilgili kanun teklifleri verdiklerini de belirten CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “İktidarın bu konularda duyarlı olmasını, milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu sorunlar için kanun tekliflerimize destek vermesini talep ediyorum” dedi. İnsanların beklentilerini Meclisin yerine getirmesini talep eden Gürer, toplumun farklı kesimlerinden milyonları ilgilendiren af düzenlemelerinin bir an önce çıkarılmasını ve ciddi mağduriyetlerin ortadan kaldırılmasının faydalı olacağını belirtti.

Yorumlar (2)
Gönül HEÖZEL 1 yıl önce
Ben eşit yasa istiyoruz bu adaletli olmadı eşit yasa infaz efi veri çok mağdursuz Allah rızası için af af af duyun bizleri çocuklar babasız büyüyor af istiyoruz
Mahkum annenin feryadi 1 yıl önce
Ne yazalım ki biz mukere ve eşit yasa gençler ölüme terk edildi ama biz ciyerlerimizden terk etmedik görüş yok ne haldeler kulun kula zulüm olunmaz Allah'ın adaleti vardır ve AYM salgın var diyiliyor ama mesafe yok ceza evinde el yikansin diyiliyor su besin yok konut cezası verin oda yok o zaman salgın da yok