Alexa

"Af istiyoruz başkanım" Cevabı

MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışmalar yapıldığı hususunda açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, acele karar verildiği taktirde farklı mağduriyetlerinde ortaya çıkacağını savundu.

"Af istiyoruz başkanım" Cevabı

Mahkum yakınları cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü yakınlarıyla ilgili etkinliklerine ve ziyaretlerine devam ederken, diğer taraftan sahaya inen belediye başkan adayları ve siyasetçilere de af veya ceza indirim yasasının ne zaman çıkacağına dair sorular yönetmekten de vaz geçmiyorlar.

31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarında sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım. Acele karar verirsen bu sefer başka mağduriyetler olur" ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmaları kapsamında Silivri Otogarı'nda kendisini bekleyen partililer ve taksicileri selamlayan Binali Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz'ı da yanına alarak, otogarda taksiyi kullandı.

Orhan Özgür isimli bir bir mahkum yakınının sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım,  "Af istiyoruz başkanım" şeklinde Yıldırım'a seslenince, Yıldırım, vatandaşın yanına giderek, "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım. Acele karar verirsen bu sefer başka mağduriyetler olur." ifadelerini kullandı.

-

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 13:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevi n alakus
Nevi n alakus - 7 ay Önce

Sartli esit tahliye bekliyoruzici yanan anne

af istiyoruz
af istiyoruz - 7 ay Önce

af çıkmalıdır seçimden önce

sevcan gul
sevcan gul - 7 ay Önce

inanin sizde subatta esit af cikarsa oy alirsiniz eyer bu esit af cikmazsa cumhur ittifaki oy alamaz bizden yani diyoruz ki #Afyoksaoyyok bizim sozumuzde soz 31martta sandikta oylarimiz millet itifakina 1 nisan gorursunuz ne yaptik dersiniz akp mhp yuzunden sende kaybedeceksin binali bey

banner325