Alexa

Ağbaba: Sorumluların İstifa Etmesini Bekliyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Dünyanın herhangi bir ülkesinde iki tane yanlış bir şey olsa bakan ya da siyasetçisi istifa eder." dedi.

Ağbaba: Sorumluların İstifa Etmesini Bekliyoruz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba ilk olarak partisinin İlçe Başkanlığını ve ardından Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete CHP Kırklareli Milletvekilleri Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ünal Başkur, İlçe Başkanı Özgür Kaya ve partililer katıldı.

Ağbaba, “Kendi yönettiğimiz belediyelerimizde ki başarıyı görünce hakikaten gurur duyuyoruz bizde. Gelirken arkadaşlar da anlattılar, yapılacak şeyleri. Ben özellikle kutlamak istiyorum bu gün Türkiye'nin geçmiş olduğu sıkıntılı bir ortamda böyle güzellikler görmek bizi mutlu ediyor” dedi. 

İSTİFA ETMELERİNİ BEKLİYORUZ

Büyükelçi suikastıyla ilgili Ağbaba, yaşanan olayın herkes için talihsiz bir durum olduğunu kaydetti. Ağbaba, "Ülkenin mutlaka canlı bombaların gezdiği ülkelerden göç edildiği bir ülke olduk. Büyükelçinin öldürüldüğü bir yakın tarihte hatırladığımız Libya'da Amerikan Büyükelçisi öldürülmüştü. Bugün Türkiye'de böyle bir şey yaşanıyor. Umarız bir daha canlı bombalar bir daha kapımızı çalmaz. Ben bir kez daha başsağlığı diliyorum. Olayı kınadığımızı söylemek istiyoruz ama zafiyet olan birileri istifa etmelidir. Dünyanın herhangi bir ülkesinde iki tane yanlış bir şey olsa bakan ya da siyasetçisi istifa eder. Burada sorumluların istifa etmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 22:19
YORUM EKLE

banner325