Ak Parti'de 4 İlçede Görev Değişikliği Açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Avukat Ersan Aksu, Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçe başkanlarında değişikliğe gidildiğini belirtti.

Siyaset 10.12.2019, 11:26
Ak Parti'de 4 İlçede Görev Değişikliği Açıklaması

AK Parti'de 4 İlçede Görev Değişikliği yapıldı. AK Parti Samsun İl Başkanı Avukat Ersan Aksu, ilçe kongreleri öncesi değişiklik yapılan ilçe başkanlıkları ile ilgili açıklama yaptı.

Değişiklik yapılan ilçe başkanlıkları ile ilgili yaptığı açıklamada , AK Parti 7. Olağan Kongre süreci 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle başladığını devam eden takvime göre, halen; ilçe mahalle delege seçimlerinin icra edildiğini belirten Aksu, "Genel Merkez Teşkilat başkanlığımızca belirlenen takvim çerçevesinde; tüm ilçelerimizde mahalle delege seçimlerimizin tamamlanması planlanmaktadır." dedi.

Kongre süreci ve bu sürece ilişkin takvimin planlandığı şekliyle devam ettiğine işaret eden Arsan Aksu, "kamuoyuna daha önce de ifade edildiği üzere, tüm ilçelerimizde kadrolarımıza tahkimat yaparak ve kongrelerden daha da güçlü çıkarak 2023 kadrolarını oluşturmak amacıyla bazı değişikliklere gitmek gereği hasıl olmuştur." şeklinde açıklama yaparak, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından, Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçe başkanlarımızın bayrak değişimini karara bağlandığını, Bu durumun ise Ak Parti Samsun İl Koordinatörü Trabzon Milletvekili Adnan Günnar tarafından ilgili ilçe başkanlarına bizzat tebliğ edildiğine ifade etti.

Ak Parti'de görevden Alınan ilçe başkanları şöyle:

Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan, 

Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy

İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar 

Kavak İlçe Başkanı Osman Atlı 

AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak; dört ilçe başkanı bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür eden Av.Ersan Aksu, "Daha önce de ifade ettiğimiz gibi; bu tür gelişmeleri nihai bir sonuç olarak değerlendirmemek gerekir. Arkadaşlarımızla, partimizde değişik görev ve sorumluluklarda birlikte yürümeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçelerimizde ilçe yönetim kurullarımız görevlerine devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde; hem ilçe başkanı görevlendirmelerimizi gerçekleştirecek; hem de mahalle delege seçimlerimizi tamamlayarak ilçe teşkilatlarımızı kongrelere hazır hale getireceğiz. Bu zaman zarfında bu ilçelerimizde ilçe başkanlıklarına Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılarımız vekalet edecektir." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)