Alexa

Ak Parti'de Büyük Gün Başladı

Ak Parti'de büyük günün sevinci yaşanıyor. Ak Partililer Ankara Spor Salonu'nda yerlerini alıyor. Ak Parti'de heyecanlı saatler...

Ak Parti'de Büyük Gün Başladı

AK Partililer, kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu'ndaki yerlerini almaya başladı. Geniş güvenlik koridorunun oluşturulduğu Kongre salonu etrafında Ak Partililerin heyecanı göze çarpıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kurultay öncesi yaptığı konuştu. "Onların dolarları varsa bizim Allah’ımız var. Ve yolumuza emin adımlarla yürüyoruz, yürüyeceğiz. Bugüne kadar bizi çökertemediler, bugüne kadar da çökertemeyecekler" diyerek, Kongresi öncesi dışarıda bulunan vatandaşlara seslendi.

Erdoğan, "Bizler tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere en güzel cevabı hem sandıklarda veriyoruz, hem meydanlarda veriyoruz. Yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz." dedi.

"AK Parti başlangıçtır. AK Parti hicrettir."

Erdoğan, "Milletimize verdiğimiz sözü tutmanın bahtiyarlığıyla karşınızda bulunuyorum. AK Parti teşkilatında görev almış herkese şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'de teşkilatın faaliyetlerinde her seviyedeki kadrolarına hanımlara ve gençlere özel önem veren tek parti AK Parti'dir. AK Parti sizlerle bugünlere geldi. Nice 17 yıllara sizlerle ulaştıracağız. AK Parti kağıt üzerinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulmuş bir partidir. Kağıt üzerinde 60 kurucu üyeyle kurulmuş bir partidir. AK Parti'nin asıl kurucu milletimizin bizatihi kendisidir. AK Parti'nin en olduğunu anlayabilmek için önce medeniyetimize ve tarihimize vakıf olabilmek gerekir. AK Parti başlangıçtır. AK Parti hicrettir. " ifadelerini kullandı.

Kongre dolayısıyla onbinlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Spor Salonuna geldi.Kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu, sabah erken saatlerde uzman ekipler tarafından arandıktan sonra görevlilere teslim edildi. Salon çevresi bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatıldı. CHP adına AK Parti’nin kongresine Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya katıldı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularına şöyle yanıt verdi:
“Sevginin, muhabbetin, aidiyetin ve bir ülkeyi sevmenin duygusunu yaşıyoruz. Biz diyoruz ki AK Parti bir millet aşkı hikayesidir. Recep Tayyip Erdoğan'ın da hikayesi de milletine aşık bir adamın hikayesidir. " dedi.

Kongre Programı şöyle

Kongrenin açılış konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş

Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından tanıtım filmi izlenmesi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabı...

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin'in faaliyet raporunun takdimi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz gelir-gider ve kesin hesabı aktaracak.

Seçimlerin ardından Başkan Erdoğan teşekkür konuşması yapacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 13:05
YORUM EKLE