Ak Parti'de Gözler 21 Mayıs'ta

Ak Partili Belediye Başkanları ile Teşkilat başkanlarından bazılarının olumsuz ve yetersiz olan çalışmaları değerlendiriliyor. Performansı düşük Başkanlara görevlerinden el çektirileceği belirtiliyor.

Siyaset 06.05.2017, 13:36
Ak Parti'de Gözler 21 Mayıs'ta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ziyareti dönüşünde basın mensuplarıyla bir araya geldi “Belediye başkanları görevden alınacak mı?” sorusuna ellerini havaya kaldırarak yanıt vermesi gündem oluşturdu.

Günlerdir Ak Parti Kulislerinde de konuşulan Ak Partili Belediye Başkanları ile Teşkilat başkanlarından bazılarının olumsuz ve yetersiz olan çalışmaları değerlendiriliyor. Performansı düşük Başkanlara görevleri bıraktırılacağı konuşuluyor.

Ak Parti’nin etkili ve yetkili kurulları değişikliğin zorunlu olduğunu ifade ediyor.

GÖZLER 21 MAYIS’TA

Referandumun hemen ardından sonuçlar değerlendirilerek eksiklikler üzerinde çalışma başlatıldı ve en kısa zaman içerisinde bu eksikliklerin giderilmesi için teşkilatın tepe noktalarında hızlı bir organizasyona gidildi.

Erdoğan’ın resmi olarak Parti'ye kayıt işlemlerinin yapılması ve en kısa süre içinde 21 Mayıs’ta Olağanüstü kongreye gidilmesi partiye hareketlilik getirirken aynı zamanda bir endişe getirdi. Erdoğan, başta teşkilatlar olmak üzere belediyelerde de değişikliğin gerektiğine işaret etti. 

21 Mayıs’taki olağanüstü kongrede hem Bakanlar Kurulu hem de MKYK değişikliği yapılacak. Diğer taraftan, genel merkez yönetimi ve danışman kadrolarında da değişikliğe gidilecek. 

En büyük değişikliğin belediyelerde olacağı iddiası kulisleri sarmış durumda. Kulis haberlerine göre, imar uygulamalarına yönelik bir takım şikâyetler, FETÖ ile ilgili ilişkiler, referandum süreciyle yetersiz çalışmalar, gibi gerekçelerle yerel seçimler beklenmeden başkanların görevden alınması söz konusu.

Görevinden alınacak belediye başkanlarının kendi rızaları veya sağlık gibi gerekçelerle görevden ayrılacağı, yerlerine Mart 2019’a kadar vekaleten bakılacağı belirtiliyor. Teşkilatla ilgili tüm çalışmaların 3 ay içinde tamamlanacağı yeni dönem stratejisi ve uygulamasının hayata gecirileceği ifade ediliyor. 

 

Yorumlar (0)