Ak Parti'de Revizyon Yolda

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ardından AK Parti'de revizyon mesajları verilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçimlerine yönelik bugün verdiği mesajla da hızla ülkenin gerçek gündemine dönülmesi bekleniyor.

Siyaset 25.06.2019, 11:50 25.06.2019, 12:30
Ak Parti'de Revizyon Yolda

AK Parti’de, 4 yıllık seçimsiz bir dönem için yol haritası belirlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki günlerde Ak Parti'nin yeniden güçlü bir şekilde varlığını sürdürmesi için bir dizi kararlar alacağı konuşuluyor. Buna gre, Parti ve hükümet açısından üç önemli başlık bulunuyor.

Türkiye Gezetisinin haberine göre, Erken seçim olmayacak, Cumhur İttifakı sürecek. Kabine ve Ak partide geniş çaplı revizyonlar gidilecek.

AK Parti’de ilk aşama: Gerçekçi bir seçim muhasebesi’ yapılacak.

AK Parti kaynaklarına göre, hedefte ‘Birilerine fatura kesmek’ olmayacak, ama nerede hata yapılmışsa ve bu hatanın sorumluluğu kimde ise gereği yapılacak.

Ak Parti, İstanbul il yönetiminden, ilçe yönetimlerine kadar revizyona gidilebilecek.

Kabinede yapılacak revizyonla birlikte ‘Teknokrat isimlerin yerine vatandaşta karşılığı olan isimlerle’ yola devam edileceği belirtiliyor.

2017’den itibaren yapılan son üç seçimde İstanbul’da çıkan sonuçlardan yola çıkılarak, seçimde verilen mesajlar masaya yatırılacak.

Bekir Bozdağ'a göre, "AK Partililer olarak bize düşen, İstanbullu seçmenin tekrarladığı dersi; doğru dinlemek, doğru okumak, doğru anlamak, gereğini doğru yapmak" 

Bülent Turan'a göre; ''Seçim geride kaldı, ileriye bakıyoruz. Seçimsiz geçecek dört senenin motivasyonuyla 2023 hedeflerimize odaklanacağız. Bu şehirde küçük hesaplarla liderini, tabanını ve gönlü İstanbul’da olan milyonları üzenler için de, muhasebe ve muhakeme dönemidir'' 

Ali İhsan Yavuz: “Taptaze ümitlerle durmak yok yola devam"

Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bugün 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini içeren mesajını verdi.  birlik ve beraberlik içinde 2023 hedeflerine yürüyeceklerini belirten Erdoğan, "Bugün yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Birlikte yürünecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz İstanbul'u taşıyacak daha çok hedefimiz var'' ifadelerini kullandı.

Bugün Ak Parti Grup toplantısında konuşan Erdoğan; Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur. Tam tersine gerek 31 Mart'ta, gerek 23 Haziran'da milletimize kendimizi neden anlatamadığımızın muhasebesini yapacağız. Bu değerlendirmenin sonucuna göre de atmamız gereken adımları hayata geçireceğiz. Milletin verdiği mesajları görmezden gelme lüksüne sahip değiliz. Bu bakımdan tüm kardeşlerimin müsterih olmasını istiyorum. Milletimizin itimadına layık olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Yorumlar (0)