Ak Parti'den Son Dakika İstanbul Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul sonuçlarıyla ilgili yeni açıklama yaparak, "YSK seçimin iptaline karar verdiği gün mazbatanın da iptaline karar verecek" dedi.

Siyaset 20.04.2019, 01:29 20.04.2019, 01:42
Ak Parti'den Son Dakika İstanbul Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, A Haber canlı yayınında seçim sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunarak, "FETÖ'nün de bu işin içinde olduğundan emin olacağım belgeler elimde var. "dedi.

YSK'nın önce delillere, Eklere bakacağını belirten Yavuz, "24 Haziran seçimlerinde ne kadar usulsüzlük yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar ancak bir vekilin oynamasına neden olabilirlerdi. 24 Haziran seçimlerinde çok hazır değillerdi. Bu işin beyni olanlar 24 Haziran'da kendilerini çok hazır görmediler. 20 bin oyun yer değiştirmesini sağlamak demek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı bir partiden başka bir partiye geçirmek demekti." ifadelerini kullandı.

FETÖ bu işin içinde

Feto bu işin içinde olduğunu belirten Ali İhsan Yavuz, "Beni FETÖ ile suçlayanlar arasında Fatih Portakal da vardı. 2012 yılında Sakarya'da stadyumda Türkçe Olimpiyatlarına gitmiştik, bizi sahneye davet etmişlerdi. Benim bir görüntüm vardı onu koymuş önce FETÖ'den ayrıldığını söylesin diyor. Birileri onlarla kol kola oluyor onları suçlamıyor bizi suçluyorlar. Ben ne zaman bu işin içinde FETÖ var dedim bana sosyal medyadan çullanmaya başladılar." dedi.

Ben belgelerle konuşuyorum

"Bu işin içinde bir gruptan daha bahsetmek istiyorum. Oy ve Ötesi diye bir yapı vardı. Bu seçimde neden hiç sesleri çıkmadı? Merak ediyorum. Oy ve Ötesi her seçimde basbas bağırırken bu seçimde isimleri neden hiç duyulmadı? Soruyorum. YSK dosyayı açar öyle şeyler görür ki... Bu bir günde de biter 30 günde de bitmeye bilir. 'Bu deliller benim için yeterli değil reddediyorum' da diyebilir. Bence denilmemesi gerek." ifadelerini kullanan Yavuz; "Yangından mal kaçırır gibi İmamoğlu hemen mazbatayı alıyor, göreve geliyor bir takım şeyler. Hukuka uygun şekilde nasıl araştırıyorsan araştır. Rastgele bir yönteme başvurulduğunu düşünüyorum. Ben belgelerle konuşuyorum. Kimler kim üzerinde ne yapmak istiyor veya o beyin dediğimiz seçimi organize eden beyin nasıl bir manipülasyona imza atmak istiyor." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)