AK Parti Erzincan İl Başkanlığı’nda görev değişimi

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut görevini Mehmet Cavit Şireci’ye devretti.  

Siyaset 28.09.2017, 17:25
AK Parti Erzincan İl Başkanlığı’nda görev değişimi

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut 3 yıl boyunca sürdürdüğü başkanlık görevini görevini Mehmet Cavit Şireci’ye devretti.  Bulut; Yeni başkan Mehmet Cavit Şireci’nin de bu başarılara yenilerini ekleyeceklerinden şüphesinin olmadığını belirtti.


Orhan Bulut yaptığı konuşmada;

“Bu gün bir nöbet devri yapacağız. Hepinizin bildiği gibi ayın 26’sında Sayın Mehmet Şireci Bey il başkanlığına atandı genel merkezimiz tarafından. Biz de bu yeni gelişen duruma göre böyle bir basın toplantısı ile yeni seçilen il başkanımıza bu görevi devretmek amacıyla bu basın toplantısını yapıyoruz. Daha önce ben bir basın toplantısı yapmıştım ve açıklama yapmıştım. Kongre sürecine kadar genel merkezimiz bize göreve devam edeceğimiz söylendi Mustafa Taş beyefendi tarafından. Bende onların bilgisi doğrultusunda açıklamayı yaptım ve nihayetinde adayımız belli olunca Mehmet Cavit Şireci Bey belirlenince böyle bir durum ortaya çıktı. Bu gelişme neticesinde de yaptığımız istişareler sonucunda görevi şimdi devretmemiz daha mantıklı ve makul oldu. Çünkü biliyorsunuz kongre sürecindeyiz. 3 tane ilçe kongremizi yaptık. Geriye kalan 6 ilçe kongremiz yapılacak. Yeni seçilen kongrede adayımız olup seçilen arkadaşımıza bu kongre sürecini yönetmesi, hem de kongredeki arkadaşları daha yakından-tanıması, partiye daha faydalı olacağız düşüncesi hasıl olunca bu basın toplantısını yaparak bu gün Mehmet Bey’e bu görevi devredeceğiz. Biz 33 aydır bu görevi yapıyoruz. Bu 33 aya çok şey sığdırdık. Belki AK Parti’nin 16 yıllık iktidarı döneminde bu kadar yoğun bir dönem çok az olmuştur. AK Parti geldiğinden beri hep mücadelelerle devam ediyor. Ama bizim bu 3 yıllık mücadelemizde farklı bir mücadele oldu." dedi. 


 Orhan Bulut’un açıklamalarının ardından konuşan Erzincan AK Parti Erzincan İl Başkanlığı görevini devralan Mehmet Cavit Şireci, aldığı bayrağı daha üst seviyelere çıkarmak ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini dile getirdi.


Mehmet Cavit Şireci yaptığı açıklamada; "Kadın kolları, gençlik kolları başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine mahalle temsilcilerimize, sandık müşahitlerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza teşekkür ederek başlamak istiyorum. İçinde bulunmaktan her zaman onur duyduğum, bu hareket güzel şehrimizde, bizlere teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yapma imkânı vermiştir. 14 Ağustos 2001 yılında kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak başladığım bu görevde sırasıyla 2002-2004 ve 2007 seçimlerinde seçim işleri başkanlığı, 2007-2009 yılları arasında Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı görevlerinde bulundum. 2004-2014 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptım. 2010-2014 yılları arasında da belediye başkan yardımcılığı görevinde bulundum.

Şehrimizde başarının gerçekleşmesi için kırgınlık, dargınlık olmadan, her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Bildiğiniz üzere 26 Eylül 2017 tarihinde yapılan mülakatlar sonucunda AK Parti İl Başkanı olarak görevlendirildim. AK Parti Erzincan İl Başkanı olarak ilk konuşmamı yapıyorum. Bu vesileyle bu görevi bana layık gören başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, medarı iftiharımız Başbakanımız sayın Binali Yıldırım bey efendiye, genel başkan yardımcılarımıza, bölge koordinatörlerimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza velhasıl teşkilatımızın tüm üyelerine şükranlarımı arz ediyorum. Erzincan’ımızın daha iyi yerlere gelmesini, kalkınmasını, halkımızın mutlu olmasını kendimize dava olarak belirledik. Geçmişten beri bu dava kişilerin omuzlarına yüklenerek bu günlere gelmiştir. Bu anlamda il başkanımız Orhan Bulut beyefendiye de teşekkürlerimiz sunuyorum. Emaneti aldığımızın farkındayız. Bizde bu emaneti daha üst seviyelere getirmek için gecemiz gündüzümüzle çalışacağız. Bu arada aday olan arkadaşlarımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızda Erzincan için ortak paydada buluşacağımıza eminim. Öncelikle ülkemiz için sonra şehrimiz için bu değişimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi..


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)