Ak Parti Gençlik Teşkilatlarından Kılıçdaroğlu'na Suç Dudyurusu

Türkiye'nin Katarlı öğrencileri sınavsız okutacağı iddiasının ardından tepkiler büyürken iddiaların yalan olduğu anlaşıldı. Ak Parti Samsun Gençlik Teşkilatları asılsız iddialar hakkında Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Siyaset 27.06.2021, 17:55
Ak Parti Gençlik Teşkilatlarından Kılıçdaroğlu'na Suç Dudyurusu

Katarlı öğrencilerin Türkiye'de sınavsız okutacağı iddialarının yalan olduğu ortaya çıkmasının ardından Ak Parti Teşkilatları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. 

Türkiye ile Katar arasında imzalanan "Askeri Sağlık Alanı'nda Eğitim ve İşbirliği" protokolüyle Katarlı öğrencilerin belirli kontenjanlara göre tıp, diş hekimliği ve eczacılık alanlarında sınavsız eğitim alacağı iddiasının yalan olduğu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından açıklandı.

İddialarda hiçbir Katarlı öğrenci için YKS şartı aranmayacağı ve her öğrencinin Türkiye'de sınavsız eğitim alabileceği belirtiliyordu, Durumun askeri sağlık alanında denklik üzerinden gerçekleşeceği belirtildi.

Ak Parti Samsun Gençlik Teşkilatı, yarın Samsun Adalet Sarayı önünde KATARLI ÖĞRENCİLERİN ÜLKEMİZDE SINAVSIZ EĞİTİM GÖRMESİ konusuna ilişkin asılsız açıklamaları sebebi ile Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)