Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Samsun'da Konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı'nın Samsun'da bir otelde düzenlediği Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İstişare Karadeniz Bölge Toplantısına katıldı.

Siyaset 15.12.2018, 14:20 15.12.2018, 14:34
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Samsun'da Konuştu

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı'nın Samsun'da bir otelde düzenlediği Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İstişare Karadeniz Bölge Toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta; "Türkiye, bulunduğu coğrafya itibarıyla pek çok mazlumun ve mağdurun yaşam hakkını birinci derecede koruyan, öncelik veren, dünyada başka bir örneği olmayan tek ülkedir"

"Türkiye, mazlumun ve mağdurun yaşam hakkını koruyan tek ülke"

AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından Samsun'daki bir otelde düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İstişare Karadeniz Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 7 bölgesinde insan haklarıyla ilgili çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden Usta,"İnsan hakları denilince aklımıza ilk gelen yaşam hakkıdır. Türkiye, bulunduğu coğrafya itibarıyla pek çok mazlumun ve mağdurun yaşam hakkını birinci derecede koruyan, öncelik veren, dünyada başka bir örneği olmayan tek ülkedir. Dünya ve Avrupa sürekli demokrasiyi, insan haklarını, eşitliği, özgürlüğü sanki kendi tekelindeymiş, onların bizlere öğretmesi gereken bir kavrammış gibi dikte etmeye çalışırken aslında kendi yaptıkları ihlal ve yaşam hakları konusundaki yaklaşımlarının ne kadar yanlış, insan haklarıyla asla bağdaşmayacak noktada olduğunu gösteriyor." dedi.

 "Kalkınmış ülkelerde de insan hakları ihlalleri yaşanabiliyor"

insan hakları ihlallerinin dünyada pek çok ülkede yaşandığını dile getiren Usta, "Dünyada ırkçılık, İslamofobi, yabancı düşmanlığı yükseliyor. Bunların hepsi insan hakları ihlallerinin çok açık ve net yaşandığını gösteriyor. Sadece belli coğrafyalarda değil, Asya ve Afrika'da değil, bugün kalkınmış olarak gördüğümüz ülkelerde maalesef bu acılar yaşanabiliyor. Amerika'da, Meksika sınırında 7 yaşındaki bir kız çocuğu susuzluktan öldü. Sınırdan geçirmedikleri ve orada beklettikleri için susuzluktan öldü. Bunun hesabını vermek çok zor bir şey. Biz sınırımıza yüz binler yığıldığında kapımızı açtık, hepsine ekmek verdik, su verdik. Ne kadar önemli bir şey yaptığınızın altını bir kez daha çizmek istiyorum." diye konuştu.

Her alanda hizmet...

AK Parti'nin 16 yıllık iktidarı boyunca insan hakları konusunda önemli adımlar attığını vurgulayan Usta, "İnsan hakları konusunda attığımız her adım, temel olarak insana dokunan ve insana hizmet dediğimiz, bizim ana çıkış noktamızı oluşturan esastır. Eğitimden tutun ulaşıma kadar her alanda hizmetleri bir lütuf olarak değil, insanımızın bunu hak ettiğini düşünerek yaptık. İnsan haklarını temelde tuttuğumuz bir anlayışla çalıştık. O yüzden başarılıyız." değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıya, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir de katıldı.

Yorumlar (0)