Alexa

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı'dan Önemli "İttifak" Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti ve MHP ittifakına dair açıklamada bulunarak, İttifaka dair, Hazine yardımını kesmeyecek düzenleme olacak" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı'dan Önemli "İttifak" Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Haber 7 Kanalında AK Parti ve MHP ittifakı kapsamında önemli açıklamalar yaptı.

Yazıcı, gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda ,ABD'nin YPG terör örgütüne ilişkin, "Evveliyetle PYD/YPG'nin terör örgütü olduğuna ilişkin kanaatin karara dönüşmesi gerekir. Bu kararı oluşturduktan sonra terör örgütüne yardım eden ülkelerin, grupların da Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaları söz konusu olabilir" ifadelerini kullandı.

-Seçim İttifakına ilişkin düzenleme ilk meclis gündemine gelecek olan uyum paketinin içerisinde yer alacak mı?

Yazıcı bunu tartıştıklarını henüz netleşmediğini ancak liderler müzakeresende netleşeceğini belirterek, "İttifak genel seçimlere ilişkindir, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkindir bunu kapsıyor. Dalayısıyla o alana ilişkin bir düzenleme yapmak için zamanımız var.

Erken Seçim Var mı?

Yazıcı, yetkili kurumların defalarca açıkladığını belirtti. yazılanların efsane olduğunu belirtti.

Hazine Yardımı...

Hayati Yazıcı AK Parti-MHP arasındaki ittifak çalışmalarına ilişkin olarak ise "Hazine yardımını kesmeyecek düzenleme olacak" diyerek, "Hazine yardımını kesmeyecek düzenleme olacak. Zor bir formülasyon ama inşallah başaracağız. Ya Mlli Mutabakat ya da Cumhur İttifakı olacak. Çalışmalarda artık baraj tartışılmıyor. Vatandaşların işini kolaylaştırmak için tek mühür olabilir. " dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 20:23
YORUM EKLE