Ak Parti Genel Merkezinde Samsun video konferans toplantısı

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Her zorluğun üstesinden, dayanışmasıyla çıkan milletimiz, hayatımızı büyük ölçüde etkileyen salgını da aynı birlik, dayanışma ve kararlılıkla aşacak inanç, dirayet ve kararlılığa sahiptir, bu zorlu süreçten güçlenerek çıkacağız.” dedi.

Siyaset 09.04.2020, 18:52
Ak Parti Genel Merkezinde Samsun  video konferans toplantısı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın koordinasyonunda Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı’nın katılımıyla AK Parti Genel Merkezi’nde, Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İl Başkan Yardımcıları, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve İlçe Başkanları ile video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye ilk günden itibaren harekete geçmiştir

Koronavirüs ile mücadelede Dünya’ya kıyasla Türkiye'nin kısa sürede aldığı tedbirleri hızla hayata geçirdiğini belirten Çiğdem Karaaslan, Avrupa ülkeleri, Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemeye yönelik kitlesel ölçekteki tedbirleri, kendi ülkelerinde ilk vakaların ortaya çıkmasının ardından geçen 39-54 günde almaya başladığını belirterek, "Türkiye ilk günden itibaren harekete geçmiştir. Devletimizin, riski öngörerek hayata geçirdiği önlemler sayesinde, sosyal ve ekonomik pek çok sorunun yaşanmasının önüne geçilmiş, Bakanlıklarımız tarafından açıklanan destekler vatandaşlarımızın rahatlamasına vesile olmuştur. " dedi.

VATANDAŞIN HİSSEDECEĞİ UYGULAMALARI HAYATA GEÇİRİYORUZ

Karaaslan, Fiziki olarak bir arada olunamasa da beraberlik ve dayanışma ruhuna uygun şekilde AK Parti teşkilatlarının vatandaşların yanında olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti teşkilatları olarak her dönem sorumlulukların farklılık gösterse de hiçbir zaman azalmadığını ve bu süreçte yükümlülüklerinin daha da arttığını dile getiren Karaaslan, "Her gün yeniden şekillenen, son derece dinamik bu zaman diliminde yüz yüze olamasak da vatandaşlarımızın her daim yanlarında olduğumuzu hissettirecek uygulamaları hayata geçiriyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın beklentilerinin karşılanmasında olduğu gibi tedbirlere uyma konusunda da teşkilatlarımızın ve partimize gönül veren milyonların örnek olacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Devletimizin kararlılığı ve milletimizin dayanışması en güçlü yanımızdır

Karaaslan, “Zor zamanlarda bir arada olmanın önemini yeniden idrak ettiğimiz, dayanışmamızı zirveye taşıdığımız bir süreci yaşıyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na milletimizin tam desteği koronavirüs salgınıyla çok yönlü mücadelesini sürdüren ülkemizin gücüne güç katmıştır. Sosyal, ekonomik, siyasi alanlar başta olmak üzere tüm ilişkilerin yeniden tanımlanacağı, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir döneme giriyoruz. Bu dönemde Türkiye olarak, devletimizin kararlılığı ve milletimizin dayanışması en güçlü yanımızdır.” dedi.

“Milletimiz tarih boyunca tüm sınamaları birlik ve beraberliği ile aşmıştır.” diyen Karaaslan, "her zorluğun üstesinden, dayanışmasıyla çıkan milletimiz, hayatımızı büyük ölçüde etkileyen salgını da aynı birlik, dayanışma ve kararlılıkla aşacak inanç, dirayet ve kararlılığa sahiptir, bu zorlu süreçten güçlenerek çıkacağız.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)