Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı Erken Seçim İçin Ne Dedi

Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, NTV'de katıldığı canlı yayınında erken seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, erken seçimi gerektirecek hiçbir neden göremediğini söyledi.

Siyaset 23.09.2019, 15:18
Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı Erken Seçim İçin Ne Dedi

Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, erken seçimle ilgili açıklamalarda bulunarak,Mantıklı olmak lazım. Hiçbir yerde hiçbir şekilde erken seçim lafı duymadığım gibi Türkiye'nin mevcut siyasi şartlarına baktığımda da erken seçimi gerektirecek hiçbir neden göremiyorum." dedi.

Bostancı, NTV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerinde erken seçimle ilgili bir soruya şu şekilde cevap verdi:

Bu bir stratejidir

"Muhalefette olanların hep bir erken seçim lafı ettiğini görürsünüz. Konuşurlar her dönem. Bunu yapmalarının nedeni kendi tabanlarını diri tutmaya çalışmak. Bu bir stratejidir. Sayın Kılıçdaroğlu onlar gidecek derken şöyle bir mantıkla davranıyor bir incelikle diyeyim; oradan kendisi seçim istese şu ortamda kendi söyledikleriyle de çelişecek. Bir süre önce 'Böyle bir dönemde erken seçimi telaffuz etmek yanlıştır' diyerek topu uzaklara atmıştı. Kendisi sanki istemiyormuş AK Parti yapacakmış gibi bir değerlendirme üzerinden gündeme erken seçimi getirmek istiyor." dedi.

Erken seçim için neden görmüyorum

Bu mantıklı nedenleri olan bir durum olmadığını belirten Naci Bostancı; "Niçin erken seçim olsun? CHP'nin piyasalar biraz yavaşlasın biz erken seçimi gündemde tutalım Türkiye'de işler iyi gitmesin biz de buradan nemalanalım şeklinde bir akılcılıkla davrandığını düşünmek istemiyorum. Mantıklı olmak lazım. Hiçbir yerde hiçbir şekilde erken seçim lafı duymadığım gibi Türkiye'nin mevcut siyasi şartlarına baktığımda da erken seçimi gerektirecek hiçbir neden göremiyorum." dedi.

Yorumlar (0)
banner442