Alexa

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayları tanıtıldı

AK Parti'nin Karabük ile ilçelerdeki belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Karabük Kültür Merkezindeki yapılan toplantıda konuştu.

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayları tanıtıldı

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Özlem Zengin, toplantıda yaptığı konuşmada, dünyanın birçok ülkesinde yaşayan, hatta Yunanistan'da bile herkesin gözünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a baktığını ve "Bizim de böyle bir liderimiz olsa" dediklerini ifade etti. 

Erdoğan'ın dünyayı dönüştürebilen, dünyada yeni şeyler söyleyen birisi olduğunu anlatan Zengin, "Bakın çok kısa bir cümle, ne dedi Cumhurbaşkanımız? 'Dünya beşten büyüktür.' Bütün samimiyetimle şunu söyleyebilirim ki darbenin en önemli sebebi bu cümledir. Çünkü dünyanın ortaya koyduğu tezlere muhalefet eden bir cümledir. Bazen bir nida. Nedir o? 'One minute.' Bir dakika." dedi. 

Yerel seçimlerde sadece meselenin bir belediye başkanı seçmek olmadığını vurgulayan Zengin, "Türkiye'nin hiçbir seçimi böyle olmadı. Yaklaşık 17 seçim yaptık bunların hiçbiri böyle değildi. Her zaman inançla değer sistemiyle alakalı bir çatışma vardı Türkiye'de. Bununla alakalı bir mücadele alanı var. O yüzden biz hangi aday meselesini belirlersek belirleyelim nihayetinde bu seçim asla yerel seçim formatına dönmüyor, dönemiyor Türkiye'de." dedi.

Zengin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye'ye çok önemli bir eşik getirdiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Nedir bu yüzde 50. Artık Türkiye'de siz Cumhurbaşkanı olacaksanız bir defa yüzde 50'yi alacaksınız birinci turda. Eğer birinci turda alamıyorsanız ki benim şahsi görüşüm Cumhurbaşkanımızdan sonra birinci turda almak o kadar zor bir şey ki. Bu defa seçilirken Cumhurbaşkanımız 24 milyon küsur oy aldı. Dehşet bir oy bu. Çok büyük bir başarı. Bu sağduyulu insanları bir araya getirdi." 

Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin de yerel seçimlere değinerek, çok çalışacaklarını ve bütün belediyeleri alacaklarına inandıklarını kaydetti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karabük Belediye Başkan adayı Burhanettin Uysal'ın kazanması yönünde telkinleri olduğunun altını çizen Şahin, bunun omuzlarına önemli bir yük yüklediğini, bunu başaracaklarını, hem merkezde hem de ilçelerde seçimleri kazanacaklarını dile getirdi. 

Dış güçlerin Suriye sınırında bir terör devleti kurma niyetinde olduğunu aktaran Şahin, şöyle konuştu:

"Bunu çok iyi gören ve tahlil eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hükümetimiz ve devletimiz, bu oyunu bozmak için büyük bir gayret ve çaba içinde. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı operasyonları bunun için yapıldı ve başarılı olundu. Şimdi Fırat'ın doğusuyla ilgili bir operasyonun eli kulağında. Türkiye hemen sınırda böylesine hayati mücadele içinde bulunduğu bir ortamda seçimlere gidiyor. İnanıyorum ki hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz, devletimiz, sınırı boyunca bir terör devletinin kurulmasına asla izin vermeyecek." 

AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz de partililere seslendi. 

Toplantıda, daha önce açıklanan AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Burhanettin Uysal ile ilçelerden Safranbolu Belediye Başkan adayı Ali Kaya, Yenice Belediye Başkan adayı Coşkun Güven, Eskipazar Belediye Başkanı ve adayı Mustafa Yarkan, Eflani Belediye Başkanı ve adayı İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Başkan adayı Yakup Narter ve Yortanpazarı Belde Belediye Başkanı ve adayı Yılmaz Tiryaki, sahneye davet edilerek partililere tanıtıldı. 

Anadolu Ajansı

YORUM EKLE

banner325