Ak Parti Milletvekili Özdağ, “Deniz Gezmiş Bir Teröristti”

Eski Futbolcu Rıdvan Dilmen'in bir televizyon kanalında "Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum" sözlerine Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ tepki gösterdi.

Siyaset 18.12.2017, 00:36
Ak Parti Milletvekili Özdağ, “Deniz Gezmiş Bir Teröristti”

Rıdvan Dilmen'in bir televizyon kanalında "Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum" sözlerine bir tepki de MHP lideri Bahçeli'den sonra Ak Parti Manisa Milletvekili  Selçuk Özdağ'dan geldi.

Selçuk Özdağ, "Güya Sayın Tayyip Erdoğan’ı övüyor. Bunun neresini düzelteyim ben. Rıdvan kardeşim sen spor ile ilgili konuş. Sayın Tayyip Erdoğan’ı öveceksen yaptıklarıyla öv. 12 seçimi arka arkaya kazanmasıyla öv. Spora vermiş olduğu destek ile öv" ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen'in, Deniz Gezmiş ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı kıyaslamasının kabul edilemez bir hata olduğunu belirten Özdağ, “Deniz Gezmiş demokrasiye mi inanmış? Deniz Gezmiş’in elinde silah vardı, bomba vardı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde silah mı var bomba mı var?" dedi.

Özdağ “Deniz Gezmiş Bir Teröristti”

Rıdvan Dilmen’in boyundan büyük işlere karışmamasını belirten Selçuk Özdağ, "Deniz Gezmiş bir terörist idi ve bir banka soymuşlardı ve çeşitli yerleri bombalamışlardı. Kendisi ODTÜ öğrencisi olmadığı halde, ODTÜ’ye gelerek başka öğrencilerin okuma haklarını da ellerinden alarak hürriyetlerini engellemişti" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

"Dilmen'e göre, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, Deniz Gezmiş de emperyalizme karşıymış" Evet, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her türlü emperyalizme karşı. Amerikan emperyalizmine de karşı, Çin emperyalizmine de karşı, Rusya emperyalizmine de karşı. Ama Deniz Gezmiş sadece ve sadece Amerikan emperyalizmine karşıydı. Rusya ve Çin’e de hoş geldin diyordu. O nedenle Sayın Rıdvan Dilmen boyundan büyük işlere kalkışmasın. Sporla ilgili, futbolla ilgili konuşsun. Hele de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuşacaksa, desin ki; aynen 'tarihte olduğu gibi büyük şahsiyetlerden bir tanesidir' desin. 'Hem vesayeti yıktı, hem Türkiye’de kalkınma hamleleri yaptı, arka arkaya 12 seçim kazandı, Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraki en büyük lider, en başarılı lider, son savaşçı, en karizmatik lider' desin. Mustafa Kemal Atatürk karizmatik bir liderdi, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da karizmatik bir lider. O nedenle Sayın Dilmen’in yaptığı bu benzetmeyi benim kabul etmem mümkün değildir."

“Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Kdmünizme İnanıyorlardı.

Deniz Gezmiş demokrasiye mi inanmış? Deniz Gezmiş’in elinde silah vardı, bomba vardı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde silah mı var bomba mı var?" ifadelerini kullanan Özdağ ; "Deniz Gezmiş kendi fikrinden olmayan üniversitelere giderek, aynı düşüncede olmayanlara karşı savaş açtı. Recep Tayyip Erdoğan ise 196 üniversite açarak, eğitime verdiği değeri ortaya koydu. Bu nedenle Dilmen, Sayın Erdoğan’ı doğru tanımlamamış, doğru göremiyor, buradan da birilerine selam çakmak istemiş. Deniz Gezmiş ve arkadaşları komünizme inanıyorlardı. Tek yol devrim diyorlardı." dedi.

Yorumlar (0)
banner442