Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman açığa alındı

MHP İl Başkanı Taner Tekin'in görevden alınmasının ardından, Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'da görevinden açığa alındı.

Siyaset 02.01.2019, 19:34 02.01.2019, 19:54
Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman açığa alındı

Samsun'da sular durulmuyor. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından mhp Samsun İl Başakın Taner Tekin'in görevinden alınmasının hemen ardından bir açıklamada Ak Parti'den geldi.

AK Parti Sözcüsü hüseyin Çelik: "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman açığa alınmıştır" ifadeleriyle Samsun'da siyaset kulvarı bir anda karıştı. Kulislerde estirilen rüzgarın artık nereden eseceği belirsizleşirken diğer taraftan Cumhur ittifakı ruhu ciddiyetini bir kez daha hissettirdi.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıklamasında; "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır." dedi.

Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman'ın açığa alınmasına ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 "Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine İl Başkanımız istifasını Genel Merkez'e sunmuştur. Boşalan Samsun İl Başkanlığı için Ersan Aksu görevlendirilmiştir."

Cemal Enginyurt, Ak Parti Samsun İl Başkanı derhal görevden alınmalı.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in görevden el çektirmesinin ardından Twitter adresinden paylaştığı mesajda; "Ak Parti Samsun İl Başkanı derhal görevden alınmalı.Cumhur ittifakının güçlü destekçisi, karşılıksız Ülke sevdasıyla dolu MHPnin,Samsun da güçsüz olduğunu söylemek, en hafifiyle siyasi nezaketsizlikdir. Hiç kimse MHP ve Ülkücüleri hafife alamaz, almamalı. İnşallah gereği yapılır. Ak Parti Samsun İl Başkanı"MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim, MHP'nin alacağı tek bir ilçe yok,hepsini biz alırız" demiş. Cumhur İttifakını anlamayan, Cumhurbaşkanı Erdoğanı dinlemeyen bu ve bunun benzeri tiplere gülmeyiz, sadece acırız. Hele günü gelsin." demişti. çok geçmeden Cemal Enginyurt'un dileği yerine gelmişti: 

Cemal enginyurt takriben bir saat sonra Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Kanaduman'ın görevden alınmasıyla birlikte bir mesaj daha paylaşarak şöyle demişti:

Enginyurt'tan Erdoğan'a Teşekkür

"Ak Parti Samsun İl başkanını, MHP için yaptığı küçük düşürücü açıklamadan sebeb görevden alan, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' a teşekkür ederim. CUMHUR İTTİFAKI, TÜRK Milletinin Ortak birliğinin kazanımıdır. Hiç kimse bu ittifakı bozamaz."

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu