Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'dan "Erken Seçim" Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Erken Seçim açıklamasından sonra AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman bir açıklama yaparak "Her daim seçimlere hazır olan teşkilatımız alınan bu karar ile sahaya inip hemen çalışmaya başlayacaktır." dedi.

Siyaset 18.04.2018, 22:04 18.04.2018, 23:09
Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'dan "Erken Seçim" Açıklaması

AK Parti Samsun İl Başkanı Avukat Hakan Karaduman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  erken seçim açıklamasının ardından yazılı bir basın açıklaması yaparak Samsun Ak Parti teşkilatının seçimlere hazır olduğunu dile getirdi.

Ak Parti il başkanı Karaduman'ın "erken seçim" ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir basın toplantısı düzenleyen Ak Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi kabulünde Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınmasıyla ilgili teklifi değerlendirdiklerini seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına kararının verildiğini açıklandı. 

"Türkiye hala 16 Nisan’dan sonra artık “eski” olarak nitelendirilecek sistemle yönetiliyor."

Sayın Cumhurbaşkanımızın da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmelerinin ardından yaptığı açıklamada belirttiği gibi Türkiye hala 16 Nisan’dan sonra artık “eski” olarak nitelendirilecek sistemle yönetiliyor. Cumhurbaşkanı ile hükûmetin uyumlu çalışması sayesinde ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi gözükse de eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor. Buna rağmen bizim tercihimiz hep milletimize verdiğimiz taahhüde uygun şekilde 2019 Kasım’ındaki seçimlere kadar dişimizi sıkmaktan yana olmuştur." dedi.

 Suriye’de yürütülen sınır ötesi operasyonlar, gerekse Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihî önemdeki hadiseler, Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hâle getirdiğini belirten Karaduman, "Ülkemizin geleceğine yönelik kararların daha güçlü şekilde alınabilmesi ve uygulanabilmesi için yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet arz etmeye başlamıştır."dedi. 

"Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun"

Hakan Karaduman açıklamasını şöyle sürdürdü; "Suriye’deki gelişmelerin hızlandığı, makroekonomik dengelerden büyük yatırımlara kadar her konuda çok önemli kararlar vermemiz gereken bir dönemde seçim konusunu ülkemizin gündeminden bir an önce çıkarmamız zorunlu hale gelmiştir. Alınan bu karar Türkiye için yeniden bir dirilişe, şahlanışa vesile olacaktır. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Her daim seçimlere hazır olan teşkilatımız alınan bu karar ile sahaya inip hemen çalışmaya başlayacaktır.  Kutlu yürüyüşe devam." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)