Ak Parti Samsun İl Başkanlığı: Milli Cephe Oluşmuştur

Samsun Ak Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan kamuoyu duyurusunda, çok önemli konuların altı çizilerek, Cumhur İttifakı kapsamında adeta vatan savunması yapan bir milli cephe oluştuğuna 31 Mart’ı sıradan bir yerel seçim basitliğinde görmenin şuur kaybı olduğu belirtildi.

Siyaset 21.03.2019, 19:24
Ak Parti Samsun İl Başkanlığı: Milli Cephe Oluşmuştur

Ak Parti İl Başkanlığınca Samsun'da yaşanan tüm gelişmelerin yakından takip edildiği hususunda yapılan açıklamada, yerel seçimlere ilişkin Türkiye’de ve Samsun’da yaşanan her gelişmenin takip edildiği belirtilerek, seçim sürecine ilişkin çeşitli değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşıldı.

OY ORANIMIZI DAHA DA ARTIRACAĞIZ

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de tek hedefin maksimum seviyede başarı olduğu belirtilen açıklamada, "Bu seçime özel hedefimiz ise; Büyükşehir Belediyesi dâhil her ilçede tüm belediye başkanlıklarını ve belediye meclis üyeliklerini kazanmaktır. Bunun da ötesinde yine Cumhur İttifakı olarak; her ilçede ve dolayısıyla tüm Samsun’da oy oranımızı daha da artırarak başarılı olmak amacında ve kararlılığındayız." dendi.

MİLLİ CEPHE OLUŞMUŞTUR

Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yürürlüğe girmesinin ardından yapılacak olan ilk yerel seçimler olması hasebiyle normalde de büyük öneme sahip olmakla birlikte ülke olarak son derece hassas bir dönemden geçildiğine işaret ederek; "Türkiye’nin dünyadaki etkinliğinin hızla artmasından rahatsız olan dış güçlerin de desteklediği ancak özellikle dış güçlerin etkisi altına giren yerli işbirlikçilerin organize ettiği büyük bir organizasyona karşı milli güçlerin dayanışması olarak da ifade edilebilecek olan Cumhur İttifakı kapsamında adeta vatan savunması yapan bir milli cephe oluşmuştur. Hal böyleyken; 31 Mart’ı sıradan bir yerel seçim basitliğinde görmek en hafif tabirle şuur kaybı olabilir." dedi.

HER TÜRLÜ ALÇAK GİRİŞİM DENENMİŞ ve DENENMEKTEDİR

"Zillet İttifakı olarak adlandırdığımız ve Türkiye’nin hemen her seçim bölgesinde olduğu gibi Samsun’da da Cumhur İttifakı’na karşı topyekün bir mücadeleye girişen müzmin muhalefet, ülke olarak kuşatılmaya çalışıldığımız bu hassas dönemde son derece art niyetli ve bir o kadar da başarısız bir sınav vermiştir, vermektedir." ifadelerin kullanan Aksu, çok ağır eleştirilerde bulunarak; "Hangi seçim bölgesi olduğu fark etmeksizin seçimi kazanabilmek adına her türlü alçak girişim denenmiş ve denenmektedir. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi metropol şehirlerde terörün yancısı siyasilerin desteği de dahil her türlü birlikteliğe rıza gösterilmiş; ilkesiz, omurgasız bir siyaset anlayışı geliştirilmiştir.

"Cumhur İttifakı karşıtı söylemleri hafızalara kazınmıştır. "

Benzer siyasi birliktelikler Samsun’da da hayata geçirilmeye çalışılmış; HDP’nin açıktan desteğini ilan ettiği aday isimleri basına ve kamuoyuna yansımıştır. Yanı sıra özellikle sosyal medyada Türkiye’nin bekasına kast eden tüm şer güçlerin destek mesajları yayınlanmış; hatta terör örgütünün üst düzey sorumlularının basında ve kamuoyunda yer alan Cumhur İttifakı karşıtı söylemleri hafızalara kazınmıştır. Oy vermeyi düşündüğü adayla ilgili bu karanlık ilişkiler yumağını yeni yeni çözmeye başlayan vatandaşlarımız da gerçekleri tüm çıplaklığı ile görmeye başlamıştır. Zilleti oluşturan ve savunan odakların sulandırmaya çalıştığı ‘beka meselesi’ gerçeği artık daha iyi anlaşılmaktadır." dedi.

Açığa çıkan zillet kardeşliği

Geçmişte hangi siyasi harekete mensup olursa olsun, hangi siyasi çizgide ilerlemiş olursa olsun; vatanını ve milletini her şeyin üzerinde tutan hiçbir siyasi figür ortaya dökülen bu kirli ilişkiler sonrası “Bu durumun benimle/bizimle ilgisi yok” diyemeyeceğini ifade eden Ersan Aksu; "Kamera önünde gizlenmeye çalışılan ancak bir şekilde açığa çıkan zillet kardeşliği ilişkileri sonrası hiç kimse ‘bu seçimin beka meselesi ile ilgisi yok’ diyemez. Sağduyulu tüm hemşehrilerimiz durumu bu haliyle değerlendirip gerekli kararı verecektir.

TAKİP EDİYORUZ

Samsun özeline gelindiğinde de karşılıklı cephelerin oluştuğu ve seçimi sıradanlaştırma gayreti içerisinde olanlarla, seçimi bir beka meselesi olarak görenlerin yarıştığı rahatlıkla görülmektedir. Bu çerçevede; Samsun kamuoyuna da zaman zaman konu olan ilginç ittifak gelişmeleri İl Başkanlığımız tarafından; ilgiyle, dikkatle ve zaman zaman hayretle takip edilmektedir." şeklinde paylaşımda bulunarak açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

KONUYLA İLGİLİ PAYLAŞIMLAR DEVAM EDECEKTİR

Samsun kamuoyunu yakından ilgilendiren bu kirli ilişkilerin mahiyeti ve zillet ittifakının esas hedefleri ile ilgili seçim süreci gelişmeleri, İl Başkanlığımız tarafından tam olarak mercek altına alınmış olup, konuyla ilgili kamuoyu paylaşımlarımız devam edecektir.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)