AK Parti Samsun İlçe Danışma Meclisi Toplantılarında Önemli Mesajlar

AK Parti Samsun İlçe Danışma Meclisi Toplantıları belirlenen takvim çerçevesinde devam ederken, Merkez üssü Elazığ'da olan ve Samsun'un yanı sıra çevre illerden de hissedilen deprem dolayısıyla mesaj yayımlandı.

Siyaset 25.01.2020, 13:43 25.01.2020, 14:09
AK Parti Samsun İlçe Danışma Meclisi Toplantılarında Önemli Mesajlar

Asarcık, Canik, Tekkeköy, Salıpazarı, Ayvacık, Havza, Ladik, Çarşamba, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerinde AK Parti Samsun İlçe Danışma Meclisi Toplantıları tamamlandı. Şu ana kadar yapılan danışma meclisi toplantılarına katılan İl Başkanı Ersan Aksu, Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, gündeme dair mesajlar verdi.

DEPREM DOLAYISIYLA MESAJ

Merkez üssü Elazığ'da olan ve Samsun'un yanı sıra çevre illerden de hissedilen deprem dolayıyısıyla mesaj yayımlayan Başkan Aksu, büyük üzüntü yaşadıklarını belirtti. Aksu, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Can kaybının artmamasını temmeni ediyorum. Devletimizin ilgili kurumları depremin yaşandığı ilk andan itibaren seferber oldu" dedi.

AYAĞIMIZA ZİNCİR VURMAK İSTİYORLAR

Türkiye ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulunduğu toplantılarda teşkilat üyelerine mesajlar veren Başkan Aksu, "Dünyada barış ve huzurun güvencesi ve umudu Türkiye'dir. Libya, Mısır, Irak, Suriye, Filistin ve Doğu Türkistan'da yapılanları hep birlikte görüyoruz. Bazı devletler güçlerini hakim kılma, güçlünün yanında durma mücadelesi veriyor. Haklının yanında değiller. Onların meselesi ne demokrasi ne de insan hakları. Onlar ticaret ve enerji kaynakları açısından hükümdar olmanın hesabını yapıyorlar. Maşa olarak kullandıkları terör örgütleri üzerinden de bizim ayağımıza zincir vurmak istiyorlar. Fakat onların bu oyununu dünyada bozan, bozma gayreti içerisinde olan bir lider ve kadrolar var. O lider Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, kadrolar ise AK Parti kadrolarıdır. Artık emir alan değil, gündem belirleyen ve uygulayan bir ülkeyiz. Savunma sanayii ve teknolojisinde çok önemli adımlar attık. Yerli otomobilimizi yaptık. Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan diyerek,bu coğrafyada var olmaktan başka çaremiz olmadığını hepimiz görüyoruz. Birlik beraberliğimizi koruyup, omuz omuza mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

Samsun'daki teşkilat çalışmalarına da değinen Başkan Aksu, İlçe kongreleriniz 22 Şubat 2020 tarihinde başlayacağını belirterek, "Belirlenen takvim çerçevesinde ilçe kongrelerimizi coşku içerisinde gerçekleştireceğiz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Her birimiz hangi görevde olursak olalım, en büyük gurur kaynağımız bu davanın bir neferi olmaktır. Dava ruhuyla hareket edip, bu süreci birliktelik içerisinde yöneteceğiz. Daha güçlü şekilde inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Önceki Dönem Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, "Biz de bir muhalefet varki sormayın gitsin. Libya'da, Akdeniz'de ne işimiz var diyorlar. Libya'da 1 milyon  kadar bizim soydaşımız yaşıyor. Gönüldaşlarımız var. Herşeyi bir kenara bıraktık orada bir zulüm var. Türkiye her şeyden önce insanlık için orada. Akdeniz'de haklarımızı korumak için varız. Bu coğrafya çok kıymetli. Değerini bilmeliyiz. Türkiye onca saldırıların ardından ekonomik olarakta daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Ekonomik göstergeler ve gelişmeler iyi" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, "AK Parti kadroları, birlik beraberlik içerisinde vatandaşlarımızla iç içe oldu. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her seçimden güçlü çıktık. Çünkü biz de milletimize karşı samimiyet var, tevazu var, gayret var, hizmet aşkı var. Bu ülke çok badireler atlattı. Yapılan operasyonları millet olarak hep birlikte bir ve diri olarak aştık. Bundan sonra da aynı olacak. Türkiye'nin önündeki engelleri aşmaya devam edeceğiz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hep birlikte ulaşacağız"dedi.

Danışma Meclisi toplantılarına ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nihat Soğuk, ilçe bürokratları, İlçe başkanları, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe yönetimleri ve mahalle başkanları katıldı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442