Ak Parti Samsun Teşkilatından Temayül Açıklaması

Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Samsun'un 4 ilçesinde temayül yoklamaları tamamlandığını, Kalan ilçelerde ise en yakın zamanda temayül yoklamaları yapılarak ilçe başkanlarının atanmasının gerçekleştirileceğini söyledi.

Siyaset 22.12.2018, 14:37
Ak Parti Samsun Teşkilatından Temayül Açıklaması

Ak Parti İl Başkanı Karaduman, "4 ilçemizde temayül yoklamaları tamamlanmıştır. Kalan ilçelerimiz de ise en yakın zamanda temayül yoklamaları yapılarak ilçe başkanlarımızın atanma süreci hızlı bir şekilde yürütülecektir. Yeni ilçe başkanları belirlenene kadar mevcut yönetim kurulu üyelerimiz görevlerine devam etmektedir" dedi

Ak Parti'de İlkadım, Çarşamba, Terme, Ayvacık, Asarcık, Kavak ve Havza İlçe Başkanları, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan aday adaylığı için 30.11.2018 tarihinde görevlerinden istifa etmişti.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından, ilçe başkanlıklarının belirlenme sürecinin ilk aşaması olan temayül yoklamaları devam ediyor. 

Mevcut yönetim kurulu üyelerinin görevlerine devam ettiğini dile getiren AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, "31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde belediye başkan aday adaylığı için 30.11.2018 tarihinde İlkadım, Çarşamba, Terme, Ayvacık, Asarcık, Kavak ve Havza ilçelerimiz olmak üzere toplam 7 ilçe başkanımız görevlerinden istifa etmişti. İstifa eden ilçe başkanlarımız yerine tüzüğümüz gereği siyasi ve hukuki işler başkanı vekalet etmektedir." dedi.

Kalan ilçelerin en yakın zamanda temayül yoklamaları yapılacak

İlçe başkanlarının atama sürecinin hızlı bir şekilde devam edeceğini ifade eden Karaduman, "Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca, ilçe başkanlıklarının belirlenme sürecinin ilk aşaması olan temayül yoklamaları yapılmaktadır. Temayül yoklamalarına ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde ve nüfus açısından büyük ilçelerimizden başlamak üzere, koordinatör milletvekillerimizin de çalışma takvimlerine göre bu güne kadar İlkadım, Havza, Çarşamba ve Terme ilçelerimizde temayül yoklamaları tamamlanmıştır. Kalan ilçelerimiz de ise en yakın zamanda temayül yoklamaları yapılarak ilçe başkanlarımızın atanma süreci hızlı bir şekilde yürütülecektir." ifadelerini kullandı.

Mevcuk yönetimler görevlerine devam ediyor

Mevcut yönetimlerin görevlerine devam ettiğine dikkat çeken Hakan Karaduman, "Temayül yoklamaları ve yapılan araştırmalar neticesinde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca belirlenen ilçe başkan adaylarımız genel merkeze çağrılarak mülakat yapılacaktır. Yeni ilçe başkanları belirlenene kadar mevcut yönetim kurulu üyelerimiz görevlerine devam etmekte olup ilçe teşkilatlarımız çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bu süreçte, ilçelerimizde siyasi ve hukuki işler başkanlarımız ilçe başkanlığı görevini yürütecek ve yönetim kuruluna başkanlık edecektir." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)