AK Parti Sivas İl Başkanı Şahin İstifa etti (Ziya Şahin Kimdir?)

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, Cumhurbaşkanı ve 27'inci dönem milletvekili seçimlerinde partisinden aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

Siyaset 28.04.2018, 12:39 28.04.2018, 13:01
AK Parti Sivas İl Başkanı Şahin İstifa etti (Ziya Şahin Kimdir?)

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin kimdir?  24 Haziran'da yapılacak seçimlerde partisinden aday adayı olan ve görevinden istifa eden Şahin, siyasi yaşamına genç yaşlarda direklere bayrak asmayla başladığını belirtti.

İl Başkanı Avukat Ziya Şahin parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 2013 yılından itibaren 5 yıllık süre boyunca AK Parti Sivas İl Başkanlığı görevini sürdürdüğünü, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27'inci dönem milletvekili seçimlerinde partisinden aday adayı olabilmek için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 
Ziya Şahin, "Seçimin arefesindeyiz 57 gün var. Bu 57 günlük süreç içerisinde geçtiğimiz günlerde aday adaylığı süreci başlatıldı ve pazar gününe kadar müracaatlar yapılacak. 2013 yılından itibaren AK Parti İl Başkanlığı görevini yapmaktayım. 5 yıl süreç içerisinde verilen destek için herkese teşekkür ediyorum. Bu 5 yıllık süreci genel merkezimize aday adaylığı süreci nedeniyle verdiğimiz istifayla yüz aklığıyla tamamladık" dedi.

Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü: 

 "30 yıldır Sivas siyasetinin içerisindeyim. 3 dönem il başkan yardımcılığı ve 5 defa il başkanlığı ile il genel meclisi başkanlığı yapmış birisiyim. Sivas'ı bilen, tanıyan Sivas'ın çamurunu çiğnemiş, ayazında üşümüş bir kardeşiniz olarak bugün Türkiye'nin ve dünyanın partisi AK Parti'den Sivas milletvekilliği aday adaylığına müracaat ediyorum. Bu süreçte Cumhurbaşkanımız dünyayla, yedi düvelle bir mücadele veriyor. Ben mücadele de şimdiye kadar il başkanı olarak yanındaydım. Şimdiden sonra da milletvekili aday adayı olarak yanındayım. İnşallah 21 Mayıs'ta da teveccüh gösterirlerse tekrar milletvekili adayı ve milletvekili olarak yanında, arkasında durmaya devam etmek istiyorum." 
                 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)