Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten ABD Makamlarına Öneri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Dışişleri Bakanlığının açıklamasını şu şekilde değerlendirerek; "Diyarbakır annelerinin vicdan nöbeti hakkındaki soruları geçiştirmemelidir."

Siyaset 05.02.2021, 23:33 07.02.2021, 18:02
Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten ABD Makamlarına Öneri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı önemli açıklamalarda, ABD Dışişleri Bakanlığının açıklamasını değerlendirerek, “ABD makamlarına öncelikle ülkelerindeki resmi güvenlik güçleri tarafından yapılan sistematik ırk ayrımcılığı ile mücadele konusunda hassas olmalarını öneriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ömer Çelik, ABD makamlarına, öncelikle ülkelerindeki resmi güvenlik güçleri tarafından yapılan sistematik ırk ayrımcılığı ile mücadele konusunda hassas olmalarını önerdi.

Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya paylaşımında, ABD Dışişleri Bakanlığının açıklamasını şu şekilde değerlendirdi:

"Bu açıklama siyasi bir açıklamadır ve demokrasi konusunda bir hassasiyet olarak kabul edilemez. Bu açıklamayı iç işlerimize müdahale olarak görüyor ve reddediyoruz. Demokrasi konusunda hassasiyet göstermek istiyorlarsa öncelikle PKK'nın silah altına aldığı çocuk savaşçıları görmezden gelmemeliler. Ayrıca ABD Dışişleri, Diyarbakır annelerinin vicdan nöbeti hakkındaki soruları geçiştirmemelidir. Demokratik hassasiyetin gereği bunlardır. ABD makamlarına öncelikle ülkelerindeki resmi güvenlik güçleri tarafından yapılan sistematik ırk ayrımcılığı ile mücadele konusunda hassas olmalarını öneriyoruz. Türkiye'deki gelişmeler hakkında açıklama yaparken iç işlerimize müdahale anlamına gelen bir dilden kaçınmalıdırlar."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)