Alexa

Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten, Brunson ve Kaşıkçı Açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Andrew Craig Brunson kararına ilişkin, Bu safhada yargısal akışın tamamlandığını ama diğer aşamaların devam edeceğini söyledi.

Ak Parti Sözcüsü Çelik'ten, Brunson ve Kaşıkçı Açıklaması

"Bu safhada yargısal akış tamamlandı ama diğer aşamalar devam edecek. Ortaya çıkan eleştirelerin ortak noktası nedir? 'Bir dayatma söz konusu olduğu ve bu dayatma neticesinde serbest bırakıldığı' şeklindedir. Bu sürecin iyi takip edilmemesinden kaynaklanan bir yaklaşım." ifadelerini kullanan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cemal Kaşıkçı olayıyla da ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Ömer Çelik, Gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına dair konuşan Çelik,bunun ağırsonuçları olur dedi.

"Bu çok vahim bir meseledir. Saygın bir gazetecinin öldürülmesiyle ilgili son derece spekülatif iddialar var. Bazı isimler üzerinde yoğunlaşma vardır, bunların hepsi iddiadır, güçlü bir şekilde soruşturulacaktır. Asla affedilemeyecek, asla üssü örtülemeyecek bir eylemdir. Bu şahsın belli bir mekana girdiği ve o mekandan çıkmadığı görülmektedir. Dolayısıyla bunun açığa kavuşturulması gerekir. Her türlü spekülasyondan uzak olarak, olayın açığa çıkması için en yüksek hassasiyeti gözeterek çalışmalar sürdürülüyor. Bu eyleme karışanlar varsa kuşkusuz bunun ağır sonuçları olur." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE