Alexa

AK Parti üç ilde, MHP beş ilde adaylarını çekme kararı aldı

Cumhur İttifakında 44 ilde AK Parti, 7 ilde MHP aday gösterdi. Son gün MHP, Bolu, Giresun, Çanakkale, Burdur ve Sinop'un da aralarında olduğu 16 ilde belediye başkanı adaylarını çekti. AK Parti ise Kars, Kırklareli ve Iğdır'da adaylarını çekerek MHP adaylarını destekleme kararı aldı.

AK Parti üç ilde, MHP beş ilde adaylarını çekme kararı aldı

1 Mart Yerel Seçimleri öncesinde son dakika Cumhur İttifakı genişledi. MHP beş ilde, AK Parti üç ilde adaylarını çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi, Bolu, Çanakkale, GiresunBurdur ve Sinop'ta  AK Parti de KarsKırklareli ve Iğdır'da adaylarını çekme kararı aldı.
Daha önce Cumhur İttifakı kapsamında 30 büyükşehirde iş birliğine gitmişti. Adana, Mersin ve Manisa büyükşehir belediyelerinde aday çıkaran MHP, 27 büyükşehirde ise AK Parti'nin adaylarını destekleme kararı almıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'den Ak Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'den MHP aday çıkartmadı.

MHP, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Rize'de AK Parti'nin adayını destekliyor.

AK Parti ise, MHP'nin Adana, Manisa, Mersin ile Osmaniye'de adayına destek veriyor.

YORUM EKLE

banner325