Ak Parti ve MHP'de Seçimler Ardından Yeni Düzenlemeler

Ak Parti seçim sonuçları üzerinden analizlerini yapmaya devam ederken, MHP kurmayları ile birlikte de ortak bir çalışma yürüteceği belirtiliyor.

Siyaset 18.04.2019, 11:28 18.04.2019, 15:12
Ak Parti ve MHP'de Seçimler Ardından Yeni Düzenlemeler

Ak Parti 31 Mart yerel seçimleri üzerinden geniş kapsamlı istişare ve değerlendirmeler yapıyor. Çalışmalarını büyük ölçüde bitiren Ak parti teşkilatı,AK Parti kurmaylarının, MHP'li kurmaylarla birlikte ortak bir çalışma yapacağı belirtiliyor. AK Parti, önümüzdeki döneme ilişkin de çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Bu kapsamda genel seçimler için yapılan ittifak düzenlemesinin yerel seçimler için de gündeme getirilmesi düşünüldüğü, Bunun için yasal bir düzenleme yapılması planlandığı ifade ediliyor. AK Parti'nin MYK toplantısında ele alınan, seçim sonuçlarına ilişkin kapsamlı raporda, yerel seçimlerde ittifaka yönelik kanuni bir düzenleme yapılmasıda konuşuldu.

AK Parti'nin üzerinde özellikle durduğu hususlardan birisi de saha çalışmaları oldu. Teşkilatın sahada daha fazla görünlmesinin sağlanacağı, esnaf ziyaretlerine, ev sohbetlerine, gençlerle ve kadınlarla yapılacak buluşmalara daha fazla ağırlık verileceği, yeni bir dil ve üslup geliştirileceği AK Parti yeni nesle daha fazla ulaşmak için farklı çalışmalar da yapılacağı belirtildi.

Gönül Belediyeciliğinin lafta kalmaması, sadece seçim sloganı olarak değil parti içinde ve dışında aynen uygulanması sağlanacağı belirtilirken AK Parti sahalarda verilen vaatlerin de takipçisi olacak.

seçimlerde teşkilatların durumu, tavrı ve ilişkilerinin de sorgulanacağı, Cumhur İttifakı ile ilgili yerelde ki çalışmalarında raporlandığı ve araştırmaların yapılmaya devam ettiği raporlarla birlikte yeni kararlar alınacağı da ifade ediliyor. 

Alınan duyumlara göre, ülke çapında Ak Parti teşkilatlarında büyük oranda değişikliğe gidileceği konuşulurken, MHP teşkilatlarında da il ve ilçe teşkilatlarında bir değişikliğe gidileceği konuşuluyor.

Her iki partide de Cumhur İttifakı kapsamı dahilinde hareket etmeyen teşkilatların da yeniden gözden geçirileceği ve buna göre bir düzenleme yapılacağı da iddia ediliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)