AK Parti’de 3 dönem kuralı Bu dönemde uygulanacaktır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti’de uygulanan 3 dönem kuralının bu seçimde de geçerli olacağını belirtti.

Siyaset 05.02.2023, 00:24 05.02.2023, 19:58
AK Parti’de 3 dönem kuralı Bu dönemde uygulanacaktır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti’de uygulanan 3 dönem kuralının bu seçimde de geçerli olacağını ifade ederek, AK Parti’ye en az 1 kez oy verenlerin oranının yüzde 65 olduğu bir siyasi partide bu yenilenmeyi doğal olarak yaptıklarını belirtti.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, AK Parti’nin iç tüzüğünde yer alan ve 2002 seçimlerinden bu yana uygulanan 3 dönem kuralının bu seçimlerde uygulanıp uygulanmayacağı ile ilgili soruyu yanıtladı.

Bu dönemde de uygulanacaktır

3 dönem kuralının, partinin dinamizmini sağlayan en önemli unsurlardan biri olduğunun altını çizen Kurtulmuş, “3 dönem kuralı, AK Parti’nin içinde doğal yenilenmeyi sağlayacak bir unsurdur. Partinin dinamizmini sağlayan en temel unsurlardan biri budur. Zannediyorum bu dönemde de uygulanacaktır.” dedi.

Bu yenilenmeyi doğal olarak yapıyoruz

AK Parti’nin 11 milyonun üzerinde üye sayısına sahip olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, "AK Parti’ye en az 1 kez oy verenlerin oranının yüzde 65 olduğu bir siyasi partide bu yenilenmeyi doğal olarak yapıyoruz.” dedi.

AJANS HABER

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)