Ak Parti'de Neler Oluyor?

Ak Parti’yi hareketli günler bekliyor. 2019 Seçimlerinde başarılı olabilmek adına Belediyeler ve Ak Parti teşkilatları incelemeye alınıyor.

Siyaset 03.06.2017, 00:28 03.06.2017, 01:29
Ak Parti'de Neler Oluyor?

Referandum sonrası hareketlenen siyasi hayat cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanı olmasıyla birlikte Ak Parti teşkilatlarında derin bir çalışmalar başladı. Ak Parti’nin seçimlerde başarılı veya başarısız olmasında çok büyük etken olan belediyeler incelemeye alındı. Mercek altına alınan belediyeler ve teşkilatlarda Ramazan sonrası inceleme derinleşecek. Başarısız olanlar dinlenmeye sevk edileği kulislerde konuşuluyor.

Ak Parti genel merkezinde kurulacak olan bir ekiple birlikte tüm Türkiye’de eksiklikler ve şikâyetler rapor halinde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. 2019 seçimlerde arzu edilen seviyeyi yakalamak için belediye çalışmalarına ağırlık verilecek, vatandaşlarla olan bağ güçlendirilecek, gençlere yönelik ayrıca bir çalışma yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve AK Parti İletişim Merkezi (AKİM) bütün talep ve şikâyetler izleyecek, değerlendirecek ve raporlandırarak tabiri caizse hastalık tedavi edilecek tedavi edilmeyen veya Tedavisi zaman alacak olan uzuvlar kesilecek.

Ak Parti’nin fıtratında var olan ilk zamanlardaki heyecanına, gayret ve azmine dönebilmek için sisteme format atarak yoluna devam edecek. Ak Parti içerisinde, kısır çekişmelerin önüne geçilecek. Huzursuzluk yaratanlar, çalışma azmini köreltenler, dedikodu ve fitne yaratanlar, sürekli birilerini eleştirenler Ak Parti teşkilatlarından uzaklaştırılacak.

Ak Parti genel merkezindeki yapılanmalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözetiminde ve direktifleri doğrultusunda tamamlanmış durumdadır. Erdoğan’ın oluşturduğu elit ve üst kadro, il ve ilçe teşkilatlarının işleyişini ve gidişatını sürekli kontrol ederek, hiyerarşik bir sistemle taşlar yerli yerine oturtulacak.

Bütün bunlar yapılırken, Ak Partililerden kızanlar, küsenlerde olacaktır tabii olarak. Ancak Merkez güçlü bir kadroya sahip olduğu için hiç bir belediye başkanı ve teşkilatlardan hiç bir kimse söylenenin aksine hareket edemeyecek; başkaldıramayacaktır.

Ak parti’yi hareketli günler bekliyor. Ak Parti’nin kendi içinde yapılanma sürecini kazasız belasız gerçekleştirdiğinde bu durum ülkemiz içinde hayırlara vesile olacağı ifade ediliyor. Ak Parti’nin yerini doldurabilecek bir parti bulunmadığı gibi kendisine muhalefet edebilecek (en azından şimdilik) güçlü bir muhalif parti de bulunmuyor.

Mustafa Yurtseven

Yorumlar (0)