Ak Parti'de Son Dakika Gelişmeler...

AK Parti Büyük Kongre başladı. Kongre öncesinde konuşan AK Partili Hayati Yazıcı, Kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkacağını belirtti.

Siyaset 24.03.2021, 12:16 24.03.2021, 12:41
Ak Parti'de Son Dakika Gelişmeler...

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi hareketli başladı. Ankara Spor Salonu'na bir araya gelen partililer sabahın erken saatlerinden itibaren salonun önünde toplandı. Kongre öncesinde AK Parti'de  tüzük değişikliği yaşandığı açıklandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını bildirdirirken Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK )üye sayısı da 50'den 75'e çıkarıldığını duyurdu.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde, AK Parti Tüzüğü'nün ilgili maddeleri uyarınca, kongreyi yönetmek ve divan başkanlığını yürütmek üzere divan başkanı ve üyelikleri için seçim yapıldı. Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, salonda kongrenin toplanması için gereken delege sayısının tespit edildiğini belirterek, yeterli çoğunluğun hazır bulunduğunu, böylelikle kongrenin açıldığını ilan belirtti. Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçildi.

Bu arada, AK Parti'nin Twitter hesabından büyük kongre gününe özel yeni bir klip paylaşıldı. Yeni bir döneme giriş olarak değerlendirilen kongrede parti içinde birçok yenilik bekleniyor. "Türkiye İçin Güven Ve İstikrar" sloganıyla başlayan kongrede heyecan devam ediyor.

AK Parti için günlerdir beklenen büyük gün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuşmaya başladı.

Devamı gelecek...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442