Alexa

Ak Parti'den Bir İstifa Daha...

AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, meclis'te düzenlediği basın toplantısında istifasını açıkladı.

Ak Parti'den Bir İstifa Daha...
banner327
AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, partisinden istifa etti.

Yıldırım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, istifasını açıkladı.

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın öğüdünü hareket noktası kabul etmiş, insan hakları, demokratikleşme ve ekonomik gelişme adına çok büyük adımlar atmış iktidarın bugün geldiği noktayı üzülerek izliyorum" diyen Yıldırım, iktidarın "yolsuzlukların üzerine gitmek yerine, bunları ortaya çıkaran kamu görevlilerinin üzerine gitmesi, görevden alması, yerlerini değiştirmesinin vicdanları yaraladığını" söyledi.

"Siyasi iktidarlar vatan değildir, devletle eşdeğer değildir" diyen Yıldırım, partilerin milletin oylarıyla iktidara geldiklerini ve aynı usullerle gittiklerini; ancak, eleştiriye, kendilerine oy vermemiş olanlarınki de dahil taleplere açık olmak zorunda olduklarını kaydetti.

Yıldırım, istifa kararının kendisi için kolay bir karar olmadığını belirterek, çok büyük hizmetler yapmış bir iktidar partisinden ayrıldığını kaydetti. Yıldırım, AK Parti'nin içinde kalarak eleştirilerini daha fazla sürdüremeyeceğini anladığı için istifa ettiğini söyledi.

İktidarlar ve partilerin de insanlar gibi hatalar yapabileceğine işaret eden Yıldırım, "İş yapan hata yapar. Hataları gördüğümüzde zaman tanımak lazım. Yapılan iyi şeyler de var ama ben şunu gördüm: Birtakım hataların hata olmanın ötesinde, bir görüşün neticesi olduğunu görmeye başladım yani hatada ısrar olduğunu görmeye başladım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 14:08
YORUM EKLE