AK Parti'den Perinçek'e Sert Çıkış; İttifak Söylemleri Boş Laf

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kanal42'de katıldığı programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Siyaset 05.02.2021, 00:05 05.02.2021, 00:13
AK Parti'den Perinçek'e Sert Çıkış; İttifak Söylemleri Boş Laf

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e Ak Parti'den tepkili açıklama. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ Kanal 42 programı canlı yayınında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Hamza Dağ, Doğu Perinçek için Vatan Partisi'yle ittifaklarının olmadığını tek ittifaklarının MHP ile olduğunu söyledi. Dağ "Bizim Perinçek'le AK Parti olarak bir ittifakımız söz konusu değil.'dedi.

VATAN PARTİSİ İLE BİR İTTİFAKIMIZ YOK

Vatan Partisiyle bir ittiafakları olmadığını belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "böyle söyleniyorsada bu doğru değil. Bizim ittifakımız Milliyetçi Hareket Partisi iledir. Doğu Perinçek'in bununla ilgili bir ifadesi varsa ve bir eleştiri getiriyorsa o zaman bu kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir pozisyonu yok. Toplumun bunu da bilmesinde bilmesinde fayda var. Bizim vatan partisiyle veya ismi bahsedilen Doğu Perinçek ile Ak Parti olarak bir ittifakımız söz konusu değildir." dedi.

Doğu Perinçek'in, "Bizim dediğimiz noktaya geldiler" sözlerini değerlendirenHamza dağ,şunları söyledi;

VATAN PARTİSİ'NİN İTTİFAK SÖYLEMLERİ BOŞ LAFTIR

"Bunların hepsi fasa-fisodur. Bunların hepsi laf-ı güzaf ve boş laftır. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Nasıl yönettiğimizi de milletimiz gayet iyi biliyor. Bu noktada bizim hiç kimsenin yüzde sıfır noktada oranlarda bir siyasi partinin bizi yönlendirmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Kaldı ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve genç yaşlarından itibaren bugüne kadar almış olduğu görevler itibariyle, dünya liderleriyle yaptığı görüşmeleriyle, dünyayı okuması ve siyaseti bilmesiyle bütün bu vazifeler itibariyle düşünebiliyor musunuz böyle birinin bunların söylediği fikirleri dikkate alacak. Bugüne kadar bunlara cevap verilmiyorsa da çok kale alınmadığı içindir. Vatan Partisi'nin 'ittifak içindeyiz' gibi söylemleri de dikkate almaya gerek yok. Birileri kendi kendine yorumlar yapıyorsa bizim içimizde olmadıkları için bunları dikkate almaya gerek yok'

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)