Ak Parti'den Seçim Startı!

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 14. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, kapsamında Sapanca’da AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş seçim startını verdi.

Siyaset 14.10.2018, 16:21 14.10.2018, 16:45
Ak Parti'den Seçim Startı!

"Adaylarımızın tevazu sahibi, alçak gönüllü, samimi, adil, çalışkan ve liyakat sahibi olmasına özen gösteriyoruz." diyen AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, 2019 Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan mahalli idareler seçimleri için start verdi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 14. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Sapanca’da gerçekleştiriliyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, toplantıya Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, belediye başkanları, il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Beşeri planda yegane gücümüz milletimizdir.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş tarafından yapılan konuşmada, İstanbul'un Türkiye siyasetinin bir özeti olduğunu aktararak, son seçimlerde AK Parti İstanbul teşkilatının bütün kademeleriyle yürekten bir çalışma yaptığını gördüklerini belirtti. Kurtulmuş; "Bizim teşkilat mensuplarımızın en temel özelliklerinden birisi, bire bir halkımızın gönlüne dokunabilme becerisidir. Bizim beşeri planda yegane gücümüz milletimizdir. Bizim vazifemiz de bu gücü harekete geçirmektir.” ifadelerini kullandı.

"Biz, halka güvenen bir siyasi hareketiz"

AK Parti’nin yerli ve milli bir siyasi hareket olduğunu söyleyen Numan Kurtulmuş, "AK Parti sadece Türkiye’nin değil, dünyanın partisidir, AK Parti bir medeniyet partisidir. Biz kökü içeride olan bir siyasi hareketiz. AK Parti reformcu bir siyasi harekettir. En önemli reformlarımızın başında Türkiye’nin yeni sisteme geçmesi ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yeni sistemin ilk Başkan’ı olması gelmektedir. AK Parti kalkınmayı amaçlar. Biz, halka güvenen bir siyasi hareketiz." dedi.

"Kimsenin adayı değil milletin adayı olmalarına dikkat ediyoruz."

2019 Yerel Seçimleri ile ilgili olarak ta önemli mesajlar veren Kurtulmuş, "Adaylarımızın tevazu sahibi, alçak gönüllü, samimi, adil, çalışkan ve liyakat sahibi olmasına özen gösteriyoruz. Milletin değer verdiği, kimsenin adayı değil milletin adayı olmalarına dikkat ediyoruz." dedi.

İstanbul teşkilatlarının ne kadar başarılı olduğunu, 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha gördüklerini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz "Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var. Bu seçimlerde çıtanın daha da yukarıda olmasını arzu ediyoruz. İstanbul’un seçimlerdeki önemi ortada, dolayısıyla bu konuda daha da gayretli olmamız gerekiyor. Ben bu konuda teşkilat mensuplarımıza güveniyorum. Hep birlikte başaracağız inşallah.” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise burada yaptığı konuşmada, 9 Şubat'ta görevi devraldıktan sonra yaşanan süreç konusunda katılımcıları bilgilendirdirerek,"Bu süreçte partimizin kuruluşundan itibaren emek veren her kademedeki tecrübeli teşkilat mensuplarından istifade ettik. Bunun sonucunda da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin ilk Başkan’ı yaptık." ifadelerini kullanarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

BÜTÜN İSTANBULLULARA ULAŞACAĞIZ

"Bu kapsamda mahalle başkanlıklarında ve mahalle yönetimlerinde de bir değişim ve yenilenme başlattık. Böylece yeni bir farkındalık oluşturarak, daha fazla seçmene ulaşmayı hedefliyoruz. Bu çalışma ile birlikte 39 ilçemizde irtibat noktalarımızı açacağız. Her kademeden teşkilat mensupları bu irtibat noktalarında vatandaşlarla birlikte olacak. Yeni dönemde sandık esaslı olarak çalışacağız ve bu irtibat noktalarındaki buluşma ve bütünleşmelerle bütün İstanbullulara ulaşacağız."

İSTANBUL İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

Aday adaylığı sürecinin Genel Merkezin açıklayacağı takvimle başlayacağını aktararan Bayram Şenocak şöyle dedi;

"Bu süreçte teşkilatımızın bütün kademeleriyle, milletvekillerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ilçe ve belediye başkanlarımızla birlikte dolu dolu bir çalışma yapacağız. İstanbul teşkilatları olarak daha güçlü bir İstanbul için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz istişare ve değerlendirme toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, bütün katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 24 Haziran seçimlerinde İstanbul’da başarılı bir sonuç elde edildiğinin altını çizerek, şunları dile getirdi:

"Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Amacımız partimizin İstanbul’da çok başarılı bir sonuç almasıdır. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da siyasete başladı ve İstanbul’a şu ana kadar yapılan hizmetler ortada. 2019 Mart seçimlerindeki hedefimiz, İstanbul’da AK Partili belediye sayısını daha da arttırmak. Bunun için de hepimizin görevlerimizi çok iyi yapmamız, çok çalışmamız gerekir."

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)