AK Partili Aday Teyyare; Cumhurbaşkanı'nın Yol Arkadaşları Nerede?

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, "Sözde değil. Özde AK Partili dava adamlarını yanımızda görmek istiyoruz.AK Parti milletin davasının adıdır. Ümmetin umududur. Yalnız mı bırakacağız." dedi.

Siyaset 25.02.2020, 10:18
AK Partili Aday Teyyare; Cumhurbaşkanı'nın Yol Arkadaşları Nerede?

AK Parti Canik ve Havza ilçe kongrelerinden sonra, Siyaset Akademisi’nin başlamasını bahane edenlerin birbirlerine yağcılıkta tavan yaptıkları açıklamasında bulunan AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, "Savaş kazanmış sahte komutanlar gibi zafer naraları atarak, bu kutlamaları yapmaları, kime caka satmak için yaptıklarını açıklamak zorundalar." dedi.

Samsun İl yönetimini sert dille eleştiren Teyyare, AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın 19. Dönem Siyaset Akademisi'nin açılış programındaki görüntülere sert tepki göstererek, AK "Parti’yi bu günkü duruma getirenlerin, bencillikte sınır tanımadıklarını bu resim çok iyi anlatmaktadır." şeklinde konuştu.

“AK Parti’yi bu duruma getiren insanların işgüzarlığını sizlere bir kez daha göstermek için aşağıdaki paylaşımı yapmayı görev ahdettim”ifadelerini kullanan Ak Parti Samsun İl Başkan Adayı Teyyare yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Kendileri tarafından yapılan, yandaş isimlerinden oluşan sözde delegelerle yaptıkları AK Parti Canik ve Havza ilçe kongrelerinden sonra, Siyaset Akademisi’nin başlamasını bahane edenler birbirlerine yağcılıkta tavan yaptılar. Savaş kazanmış sahte komutanlar gibi zafer naraları atarak, bu kutlamaları yapmaları, kime caka satmak için yaptıklarını açıklamak zorundalar.

BUNLAR PARTİ’Yİ BİTİRİYOR!

AK Parti’yi Kasım 2015’de yüzde 68’den, Haziran 2018’de yüzde 47’ye, 31 mart 2019’da yüzde 32’’ye, bu günler de ise yüzde 28’lere düşüren ekip bunlar değilmiş gibi bencillikte sınır tanımadan zafer naraları atmak, AK Parti’yi bitirme planının kutlamasından başka bir şey olamaz. AK Parti genel merkezi, bu kadar olumsuzluğa, şuursuzluğa ve bencilliğe neden sessiz kalıyor? AK Parti’yi millet nezdinde bitirmek için yapılan bu olumsuz yapılanmaya dur diyecek hiç kimse yok mu? Parti’yi güçlendirmek için başlattığımız mücadelemizin başarılı olması için bizlere destek olması gereken, AK Parti’li dava adamları neden sessiz kalıyor? Neden susuyorsunuz?" dedi.

Ak Parti içerisinde daha önce açıklamalarında da "AKP'li " olanlara yüklenen ve Ak Parti'nin küçülmesine sebep olduğunu iddia eden partilileri yerden yere vuran Mehmet Teyyare yazılı şu cümlelerle basın açıklamasını bitirdi:

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YOL ARKADAŞLARI NEREDE?

  • Sözde değil. Özde AK Partili dava adamlarını yanımızda görmek istiyoruz.
  • AK Parti milletin davasının adıdır. Ümmetin umududur. Yalnız mı bırakacağız.
  • AK Partili dava arkadaşlarımızı seslerini daha fazla yükseltmelerini bekliyoruz.
  • AK Parti bizim sevdamız. Lütfen AK Parti’ye sahip çıkalım.
  • Bize AK Parti’yi sahiplenmek yakışır. Bizler reisin yol arkadaşlarıyız.
  • Bizler ölümüne reisimizi yalnız bırakmayacağız.
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)