Ak Partili Aday Teyyare, MHP Vekili Cemal Enginyurt'a Tam Destek Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a tam destek veren AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Enginyurt'un yalan konuşmadığını, "Cumhur ittifakına zarar vermek isteyenlerin ekmeğine bal sürülmemeli" dedi.

Siyaset 22.07.2020, 11:06 22.07.2020, 14:43
Ak Partili Aday Teyyare, MHP Vekili Cemal Enginyurt'a Tam Destek Verdi

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı olan Mehmet Teyyare, partisi tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a destek vererek, "Cemal Enginyurt sessiz çoğunluğun sesi, fakir fukarının hakkının savunucusu olmuştur." dedi.

Enginyurt için destek grubu oluşturulmasını isteyen Teyyare; "Biz Karadeniz insanına yakışan, sayın Süleyman Soylu’nun istifasına nasıl karşı çıktıysak, sayın Cemal Enginyurt’un arkasında da dimdik duralım." ifadelerini kullandı.

Mehmet Tayyare, “İçişleri bakanımızı haksız bir şekilde istifaya sürüklediklerinde, hep birlikte istifaya karşı çıktık. Süleyman Soylu destek gurubu oluşturduk. ifadelerini kullanarak, "Hep bir ağızdan bakanımızı yedirmeyiz dedik. Sesimiz öyle gür çıktı ki, Sayın cumhurbaşkanımız, milletinin sesini duydu ve içişleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi.” dedi.

Teyyare; Cemal Enginyurt yalan konuşmamıştır

Cemal Enginyurt'a destek grubu oluşturmak istediklerini dile getiren Mehmet Teyyare, “Şimdi aynı kararlılığı, şerefin tadı olmaz diyerek, 8 milyon fındık üreticisinin hakkını savunurken gazaya uğrayan ve kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen, MHP Ordu Milletvekili, Cumhur İttifakının güçlü sesi ve savunucusu, sayın Cemal Enginyurt için destek gurubu oluşturalım. MHP Ordu Milletvekili sayın Cemal Enginyurt yalan konuşmamıştır. 8 milyon fındık üreticisinin yıllardır  kanayan yarasına merhem olmuştur. sayın Cemal Enginyurt sessiz çoğunluğun sesi, fakir fukarının hakkının savunucusu olmuştur." dedi.

SAYIN DEVLET BAHÇELİ YANILTILMIŞTIR!

Ordu Milletvekili Enginyurt'un hiç kimseye hakaret etmediğini, Cumhur İttifakına zarar vermediğini, 8 milyon fındık üreticisinin gönlüne hitap ettiğini belirten Teyyare; "Bunun bedeli ihraç olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Devlet Bahçeli’den, sayın Enginyurt’un MHP’den ihraç kararını tekrar gözden geçirerek iptal etmesini  istemelidir. Cumhur ittifakına zarar vermek isteyenlerin ekmeğine bal sürülmemeli. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın devlet bahçeli beyefendiden talebimiz. 8 milyon fındık üreticisinin beklentilerini dile getiren, yıllarca rekolte hileleri ile üreticilerin mahsülünü ucuza kapatmak isteyenlerin oyununu bozarak, 8 milyon fındık üreticisi için,  kendi kariyerini feda eden, sayın Cemal Enginyurt’un ihraç edilmesine fırsat vermeyerek, kenelerin hevesini kursağında bırakmalılar." dedi.

CEMAL ENGİNYURT, CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLIĞINDA DENGEDİR.!

Cemal Enginyurt'un fındık üreticisi için kariyerini heba ettiğini dile getiren AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, yazılı basın açıklamasını şu şekilde devam ettirdi: 

"Sayın devlet bahçeli beyefendi, sayın Enginyurt’un ihraç kararını iptal etmelidir. sizlere açık yüreklilikle soruyorum; a partisi.  b partisi.   c partisi ayrımı yapmadan bir düşünün, Karadeniz bölgesi milletvekillerinin bir tanesi bile çıkıp da, sayın Cemal Enginyurt gibi üreticinin yanında yer aldı mı? Sayın Cemal Enginyurt destek gurubu oluşturalım.  Sayın milletvekili için alınan ihraç kararının iptal edilmesini sağlayalım. Lütfen bu mesajı çokça paylaşarak, Cemal Enginyurt destek gurubuna destek verelim. Bu adam fındık üreticisi için kariyerini heba etmiştir. Bizler de ona vefa duygusu ile sahip çıkalım. Biz Karadeniz insanına yakışan, sayın Süleyman Soylu’nun istifasına nasıl karşı çıktıysak, sayın Cemal Enginyurt’un arkasında da dimdik duralım.

HABERİN GEÇMİŞİ:

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un "basına yansıyan açıklamaları nedeniyle" kesin ihraç talebiyle disipline sevkedildi.  MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz da partisinin il binasında düzenlediği basın toplantıda istifasını açıkladı. 

Cemal Enginyurt'un son twetleri şöyle:

"FINDIK ÜRETİCİSİNİN HAKKINI SAVUNMAK,VATANI SAVUNMAK GİBİDİR. FINDIKTA OYNANAN OYUNLARA KARŞI DURMANIN BEDELİ AĞIRDA OLSA; BU BEDELİ ÖDEMEK ORDULULAR ADINA ŞEREFTİR. ŞEREFİN TAVİZİ OLMAZ. MHP, VAZGEÇİLMEZ SEVDAMDIR."

Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta, bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım. Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır.Ben 41 yıldır MHP mensubuyum,Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam... HABERİN DEVAMI

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442