AK Partili Etyemez, Millet İradesinin Üzerinde Güç Tanımayız!

Emekli amirallerin darbe çağrışımlı bildirisine tepki gösteren AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadıklarını ve tanımayacaklarını dile getirdi.

Siyaset 04.04.2021, 17:29 04.04.2021, 17:48
AK Partili Etyemez, Millet İradesinin Üzerinde Güç Tanımayız!

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, yazılı basın açıklamasında, Emekli amirallerin darbe çağrışımlı bildirisine tepki gösterdi. Milletvekili Etyemez, “Millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadık, tanımayacağız. Vesayetçiler asla demokrasimize zarar veremeyecek. Vesayetçi zihniyeti ve uzantılarını lanetliyorum." dedi.

Vesayetçi zihniyeti şiddet ve nefretle lanetliyorum!

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 104 emekli amiralin yayımladığı darbe çağrışımlı bildirisine sert tepki göstererek, Vesayetçilerin demokrasimize ve ülkemize asla zarar veremeyeceklerini dile getirdi. Geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntemle bildiri yayınlamasının asla kabul edilemez bir durum olduğunu ifade eden Halil Etyemez, sözde bildiriyi yayınlayan emekli amiralleri ve vesayetçi zihniyeti şiddet ve nefretle lanetlediğini söyledi.

Eski Türkiye aşığı, vesayetçi, kendini ve haddini bilmez bazı emekli amiraller sözde bildiri yayınladığını, Millete parmak sallanan günler geride kaldığını, artık eski Türkiye olmadığını dile getiren Etyemez, "Demokrasisi ile güçlü ve büyük Türkiye var. Kimse milli iradeye, milletimizin seçtiği hükümetimize ayar vermeye kalkamaz. AK Parti olarak bugüne kadar millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadık, bundan sonra da tanımayacağız. Vesayetçiler, demokrasimize ve ülkemize asla zarar veremeyecek.” dedi.

HADDİNİZİ BİLİN!

Bildiriye imza atan generallerin hakkında Türk Yargısının gereğini yapacağına işaret eden Halil Etyemez, vesayetçi anlayışa asla geçit vermeyeceklerinin altını çizerek 15 Temmuz’da darbe ve işgal girişiminde bulunanların millet tarafından bertaraf edildiğini hatırlattı. Etyemez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;“15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminde kahraman ve aziz milletimiz ile birlikte sadece FETÖ’cü darbecilere değil, tüm darbe sevdalılarına gereken dersi verdik. Bağımsızlığımızdan, demokrasimizden, milli birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermeyeceğimizi tüm vesayet odaklarına, tüm dünyaya haykırdık. 15 Temmuz’da olduğu gibi gerekirse yine vatanımızı ve demokrasimizi canımız pahasına koruruz. Bu emekli amiraller, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz Doğu Akdeniz’de dünyayı karşısına alarak Mavi Vatanına sahip çıkarken neredeydi, neden sesleri çıkmadı? Türkiye, tüm topraklarına ve Mavi Vatanına sahip çıkacak, koruyacak güce ve kudrete sahiptir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye’mizin önünde kimse duramayacak. Kendini ve haddini bilmez, bildiriye imza atan emekli amiraller hakkında da bağımsız Türk yargımız gerekeni yapacaktır.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)