Alexa

AK Partili İzmir milletveki İstifa etti

AK Partili İzmir milletvekili İlhan İşbilen, Ak partiden istifa etti.

AK Partili İzmir milletveki İstifa etti
banner327
AK Parti'den istifasını açıklayan ancak resmen istifasını vermeyen İzmir milletvekili İlhan İşbilen hakkında partiden ihraç kararı alındı. Sert eleştirilerde bulunarak Ak Parti'den istifa eden İzmir milletvekili İlhan İşbilen, ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Bunun üzerine vekil istifa ettiğini açıkladı.

İşbilen, 7 Şubat'ta Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıklamıştı. Ancak İşbilen'in istifa dilekçesinin Ak Parti Grubu'na ulaşmadığı belirtildi. Resmen partiden kopmadığı için Ak Parti yönetimi, istifasını açıkladığı toplantıdaki sözlerinden dolayı İşbilen'i tedbirli olarak ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevketti.

Gülen cemaatinin Ak Parti içerisindeki en etkin son isimlerinden biri olarak bilinen İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, istifasını açıkladığı toplantıda, şu sözleriyle dikkat çekmişti:

EVİME DİNLEME CİHAZI KONULDU

Zulümler, takibatlar, fişlemeler, tasallutlar öyle bir noktaya ulaştı ki partinin bir milletvekili olmama rağmen evime dinleme cihazı konuldu, eşimin ve kız kardeşinin kurduğu vakıf baskılara maruz bırakıldı.

O GÜN BİRİLERİ İÇİN AĞLAMA GÜNÜ OLACAK

Öyle bir noktadayız ki; bu söylemler devlette yapılan hukuksuz ve ağır kıyımlar Gayrettulah'a dokunacak diye ciddi endişe ediyorum. Korkarım ki, işte o zaman yapılan bu ağır zulümlere ve iftiralara Allah'ın mukabelesi aynı şekilde ağır olur. Ve o gün birileri için ağlama ve pişmanlık günü olacaktır. Bu aşamada artık Ak Parti'de bulunmamın bir anlamı kalmadığını, bu partinin çatısı altında var olma sebebimin ortadan kalktığını düşünüyorum. Gelinen bu vahim aşamada; kendi vicdani kararımla Ak Parti'den istifa ediyorum. Bu isitfa kararımı Yüce Meclis'e ve milletimize saygıyla arzederken, Allah'tan memleketimizi korumasını, ülkemizi bir an önce bu kaostan kurtarmasını diliyorum. Hayırlı olsun."

İşbilen, ihraç edilmeden istifa etti

İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, hakkında çıkan ihraç kararının ardından AK Parti'ye istifa dilekçesini sundu. Geçtiğimiz günlerde TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla AK Parti’den istifa eden İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, bugün istifasını sunmadığı ve basın toplantısında sarf ettiği sözleri dolayısıyla disiplin kuruluna sevk edilmişti. Hakkında çıkan ihraç kararının ardından İşbilen, dilekçe ile AK Parti’ye istifasını sundu.

Milliyet
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 22:41
YORUM EKLE