AK Partili Sorgun'dan, Meral Akşener'e Sert Tepki!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Konya'da silahlı kamplar var" iddialarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, sert tepki gösterdi.

Siyaset 03.01.2018, 14:53 03.01.2018, 15:28
AK Partili Sorgun'dan, Meral Akşener'e Sert Tepki!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Konya'da silahlı kamplar var" iddialarına sert tepki gösterdi.

Ahmet Sorgun, yaptığı yazılı açıklamada, bu ülkede bakanlık yapmış, milletvekilliği yapmış bir şahsın bu derece sorumsuzca açıklama yapmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi.

Sorgun, "İddia sahibi iddiasını ispat etmediği sürece müfteridir, iftiracıdır. Huzur şehri Konya üzerinden böyle bir iddianın gündeme getirilmesi ile amaçlanan nedir? Ülkemizin ve milletimizin hassasiyetlerine dokunarak, kaos ve kargaşa mı çıkarılmak istenmektedir? Milletin teveccühüyle 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’yi seçimlerde alt edemeyenler, ülkemizin huzurunu bozmak pahasına böyle dengesiz açıklamalar yapıp, gerçek dışı iddiaları ortaya atıyorlar. Bunlar siyasi olarak milletimize söyleyecek sözü olmayanların, kifayetsiz muhterislerin hezeyanlarıdır. Halkımız olup biteni görmektedir. Milletimize hizmet adına ortaya bir şey koyamayan Meral Akşener, ülkemizin huzur ve sükunetini politika malzemesi yaparak gündeme gelme çabasındadır. Akşener bu tür mesnetsiz iddialarından vazgeçip derhal Konya’dan, Tokat’tan ve tüm Türkiye’den özür dilemelidir” şeklinde ifade etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ne Demişti

Meral Akşener'in Tokat ve Konya'da silahlı eğitim kampları kurulduğunu belirten sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. 

Akşener; Son dönemde üniformalar uzun namlulu silahlarla bazı kişiler ortalıkta dolaşıyor. Bunlarla ilgili çok önemli iddialar var. Tokat ve Konya’da slahlı eğtm kampı olduğunu duyuyoruz. Bu iddialar söyleniyor. Araştırılırsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir sonuç çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var. Bunlardan birisi de Sadat diye bir yapı. Şimdiden uyarıyorum ve önlem alınmasını istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner442