Alexa

Akar, 'Askeralma Kanunu Teklifi' kapsamında MHP Grubuna Ziyaret

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Askeralma Kanunu Teklifi kapsamında MHP'nin Meclis Grubunu ziyaret ederek, teklif ile ilgili bilgi verdi.

Akar, 'Askeralma Kanunu Teklifi' kapsamında MHP Grubuna Ziyaret

Askeralma Kanunu Teklifi'ne ilişkin MHP'nin Meclis Grubunu ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemini düzenleyen Teklif ile ilgili partileri bilgilendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 'ni ziyaret eden Akar, ardından Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubuna ziyaret etti.

MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Muhammed Levent Bülbül ile görüşen Bakan Akar, MHP Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da hazır bulundu toplantıya Akar ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile teklifin imza sahiplerinden AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal katıldı..

yaklaşık 1 saat süren ve Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Akar, "Yeni Askerlik Yasası olarak adlandırdığımız çalışmayla alakalı gruplarımızın sorularını cevaplandırıyoruz, onlarla görüşüyor, konuşuyoruz, sorularını, görüşlerini dinliyoruz. Dolayısıyla bu yasanın mükemmel bir şekilde çıkmasına gayret gösteriyoruz." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise "MHP olarak bu Askeralma Kanun Teklifi'ni tamamen destekliyoruz. Sayın Bakan'a verdiği bilgiler için de ayrıca teşekkür ediyoruz." dedi.

AKAR'DAN CHP ZİYARETİ

CHP Meclis Grubu'na ziyarette bulunan Akar, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile görüştü. Görüşmede, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar da yer aldı.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akar, "Kanun teklifinde bir değişiklik söz konusu olacak mı?" sorusuna Akar, "Hayır, gerekli çalışmalar yapılıyor. Herhangi bir sorun yok." cevabını verdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ziyareti ilişkin "Görüşme karşılıklı anlayış içinde geçti. Önümüzdeki hafta askerlik yasasının görüşmeleri devam edecek." dedi.

Askeralma Kanunu Teklifi'nin TBMM Genel Kurulunda görüşmelerinin sürdüğünü hatırlatan Özkoç, önemli bir teklifin ele alındığını, milletin gözünün TBMM'de olduğunu belirtti.

Daha önce hem iktidar partisiyle hem de muhalefet partileriyle kendi aralarında görüşmeler yaptıklarını aktaran Özkoç, "İktidar partisinden, 'Milli Savunma Bakanımızın grupları ziyaret ederek bu konuda bir bilgilendirme yapması söz konusudur' denilince 'hay hay ' dedik." ifadesini kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 00:46
YORUM EKLE

banner325