Akcagöz'den Acil Kurultay Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kurultay çağrısı Samsun’da da karşılık buldu. CHP Samsun Eski İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Av.Tufan Akcagöz kurultay istedi.

Siyaset 16.07.2018, 14:44 16.07.2018, 14:54
Akcagöz'den Acil Kurultay Çağrısı

CHP Samsun eski il başkanı Av.Tufan Akcagöz, kurultay çağrısına icabet eden ve partide değişim isteyen Kurultay delegeleri ile birlikte Noter’den imza verdi.

CHP Genel Merkezi’ne sunulmak üzere kurultay çağrısı yapan Akcagöz, “Samsun’da 18 seçilmiş, 2 de doğal delege olmak üzere 20 Kurultay delegesiyiz. Kurultay, partimizin en yetkili karar alma organı. Biz de Samsun adına yetki almış kişileriz. Daha önce de bu konuda açıklama yaptık. 24 Haziran’da ciddi bir mağlubiyet aldık. 16 Nisan’da da öyle. Bu mağlubiyet, basit sonuçları olan bir mağlubiyet değildir. Ülkenin yönetim biçimi değişti. Artık Parlamenter sistem yok." dedi

"DÜKKANI KAPATIP GİDECEK HALİMİZ YOK"

Yaklaşık 8 ay sonra yerel seçimlerin gerçekleşeceğini dile getiren Akcagöz, Yerel seçimlerde başka sınavlar vereceklerini, seçimlerde istenilen sonuçları elde edemedikleri için dükkanı kapatıp gitmeyeceklerini ancak, partinin yenilenmesi ve bundan sonraki süreci kovalayacak vizyonu ortaya koyacak yapıyı da elbirliği ile ortaya çıkarmak zorunda olduklarını söyledi. Akcagöz açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bunun yolu da kurultayı toplamaktır. Bu acilen yapılmalıdır. Elimizdekileri kaybetme riskimiz var. Elimizdeki belediyeleri kaybetme riski var. Hiç bir yer garanti değil. Milleti karamsarlığa itecek herhangi bir tutum içinde olmamak lazım. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, adayımız Muharrem İnçe, 40 yıl sonra şeytanın bacağını kırdı ve yüzde otuz bandını aştı. İmkan verilsin, daha iyisini yaparken diyor. Bu iddia, geleceğe dair ümit veriyor. Şimdi bizim hep birlikte, ümidi büyütmemiz gerekiyor. Umudu yeşertmemiz gerekiyor. Bunun için, 634 imza gerekli. Ben bu imzanın kısa sürede toplanacağını düşünüyorum. Taban da hareketli ve beklenti içinde. Parti tabanımız da değişim istiyor. Biz de Samsun Kurultay delegeleri olarak gereğini yapıyoruz ve değişime Samsun’dan güçlü bir ışık yakıyoruz."

İmzaların, parti tüzüğü gereği 15 gün içinde toplanması gerektiği ve ilk gün, Kurultay Delegeleri’nden Tufan Akcagöz, Yasemin Çalıkoğlu, Mustafa Güngör, Şemsettin Çelebi, Eray Ocak, Gözde Özdemir, Fatma Necile Çokay, Tansu Çıkış, Fuat Baysal, Ahmet Tuncer Sevinç ve Gül Aktaş’ın Olağanüstü Kurultay için Noter’den imza ve talep beyannamelerini imzaladıkları ve seçimli büyük kurultay için çağrıda bulundukları öğrenildi. 
 

Yorumlar (0)