Akcagöz'den Cezaevi Ziyareti: Listeye Eren Erdem mi fazla geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun eski İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, 29 Haziran’da tutuklanan 25. ve 26. dönem İstanbul Milletvekili ve halen CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’i Silivri Kapalı Cezaevi’nde ziyaret etti.

Siyaset 03.08.2018, 11:06 03.08.2018, 11:33
Akcagöz'den Cezaevi Ziyareti: Listeye Eren Erdem mi fazla geldi

Av.Tufan Akcagöz, hakkında devam eden dava nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nce çıkarılan Eren Erdem’i Silivri Kapalı Cezaevi’nde ziyaret etti.

Eren Erdem, Cezaevinde de yazıp çizmeye devam ediyor

“Eren Erdem'in değerli bir milletvekili olduğunu 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili aday listesinde adının olmamasının ona bu akıbeti hazırladığı yönünde değerlendirmelerde bulunan Akcagöz, Çünkü, hakkında yeni bir soruşturma yok. Ortada eski bir dava var ve tutuklamayı gerektirecek yeni bir delil yokken tutuklanıyor. Bu karar, Erdem’in siyasi tutumu ve muhalif kimliğiyle ilişkili diye düşünüyorum. Ama morali iyi ve sevenlerine sonsuz selamlarını iletiyor. Özlem ve hasret duygusunu yoğun şekilde yaşıyor. Cezaevi ortamı dikkate alındığında gayet normal. Duruşması dokuzuncu ayda ve dışarıda olduğu gibi, cezaevinde de yazıp çizmeye devam ediyor.” dedi.

"Listeye Eren Erdem mi fazla geldi "

Av. Tufan Akcagöz, Eren Erdem’in kalbinin kırık olduğunu, Milletvekili seçimlerinden hemen sonra tutuklanmış olmasını, aday gösterilmemiş olmasına bağladığını ifade ederek; "Bence de öyle. Parti yönetimi bu dönem ön seçim yapmadı. Listeye Eren Erdem mi fazla geldi diye sormadan edemiyorum. 16 Temmuz’dan bu yana, olağanüstü bir kurultay süreci ile ilgili çalışma yürütüyoruz. Bunun için imza topluyoruz ve geçen gün topladığımız imzaları genel merkezimize teslim ettik. Eren Erdem de bu değişim çağrısına kulak verdi ve tutuklu olmasına rağmen, kurultay çağrısına imzasıyla destek verdi. Eren Erdem’in, yurt dışına çıkış yasağı olduğunu da biliyoruz. Tutukluluk kendisi açısından artık zor bir tedbir halini almıştır. Milletvekili değil ama siyasi görevi devam ediyor. Şu anda CHP Parti Meclisi üyesi. Ancak tutuklu olması, bu faaliyeti yapmasına engel oluyor.

Genel Merkezimizin bu süreçte Eren Erdem’i daha çok sahiplenmesi gerekiyor. Eren’in, Samsun’a ve tüm yurttaşlarımıza yazmış olduğu küçük bir pusulayı da yanımda Samsun’a götürüyorum.“dedi..

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)