Alexa

Akcagöz, Tekkeköy'de Hayır'ı Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Tekkeköy İlçesi Balcalı Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu.

Akcagöz,  Tekkeköy'de Hayır'ı Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Referandum çalışmaları kapsamında, Tekkeköy İlçe Başkanı ve Eski Belediye Başkanı Feyzullah Çıkış ile birlikte mahalle sakinleriyle buluştu.

Tufan Akcagöz, " Parlamenter demokrasinin suyu mu çıktı? Hiç bir gerçekçi talep yokken, bir Anayasa değişikliği ile karşı karşıya kaldık. Bu bir ihtiyaç değil. Bu bir dayatma. Buna dur demek bizim elimizde. Ülkemizin böyle bir değişikliğe ihtiyacı yok. Terörü mü bitireceksiniz? Buyurun bitirin. Parlamenter demokrasi buna engel değil. İşsizliğe mi çare bulacaksınız? Bulun. Şimdiki sistem buna engel değil ki. 15 yıldır iktidar, tek bir partinin elinde. Elinizi tutan mı var? Bütün güç elinizde. Her yetki elinizde. Ekonomiyi mi düzelteceksiniz? Düzeltin, size engel olan mı var? O halde, bu referandum büyük bir kandırmacadır. Millet olarak bu oyuna gelmeyeceğiz. Hayırların yükseldiğini görüyorum. Bu oldukça önemli. Ülkede ciddi başka sıkıntılar var. Bu sıkıntıları millet olarak birlik içinde olursak aşarız. Ancak bu rerafandum süreci adeta milleti ayrıştırmaya endeksli. Bunu millet olarak hak etmiyoruz. Millet olarak her zamankinden çok, birbirimizi dinlemeye ve anlamaya ihtiyacımız var. Ortak akıl, hepimizin sözü anlamına geliyor. Bu Anayasa değişikliği ortak aklı ortadan kaldırıyor. İstenilen, tek bir kişinin vesayetine girmek. Tek bir kişinin iradesi, bizi yanılgıya ve yanlışa götürür. Tek bir kişi yanılabilir. Tek bir kişi, 79 milyonun adına düşünebilir mi? Düşünürse, yanılma payı çok olmaz mı? Bunların hepsini hesap etmek zorundayız. Tek bir kişi, yargının da, millet iradesinin de üstünde olacak. Sonucu çok ağır olur. Önümüze konulan değişiklik, alelade bir kanun değişikliği değil. Yani bugün bizi ilgilendiriyor gibi görünebilir. Öyle değil. Bugün biz varız, yarın yokuz. Yani bu Anayasa değişikliği, neslimizi ilgilendiriyor. Çocuklarımızı ilgilendiriyor. Gelecek kuşaklarımızı ilgilendiriyor. Gelecek kuşakları, demokrasiden uzak bir sistem içinde yaşatmaya hakkımız yok. Bunu yapmak, gelecek kuşaklara ihanettir. Bugün beğenmedikleri sistem, Demirelleri Ecevitleri siyasi tarih sahnesine çıkardı. Ancak bundan sonra ne olacağı belli olmayan bir sistemin içine sürüklenmek isteniyoruz. Azerbaycan örneği, çok yeni ve sıcak bir örnektir. İlham Aliyev, karısını Başkan yardımcısı olarak atadı. Sistem buna izin veriyor. İşte şimdi dayatılan sistem de tıpkı bunun gibi böyle ucube işlere imkan tanıyor. Buna, millet asla izin vermeyecektir. " dedi.

Siyasette sevgi dilinin ortadan kalktığını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, "Mikrofonu eline alan baskın siyaset anlayışı, nefret saçmaya devam ediyor. Bu büyük bir tehlike. Bu tehlike, bizi felakete götürür. İhtiyacımız olan şey, iç barıştır. Gitgide bundan uzaklaşıyoruz. Evet diyen bilmem ne, hayır diyen bilmem kime hizmet ediyor. Böyle bir siyaset olmaz. Biz hepimiz bu toprağın çocuklarıyız. Bu coğrafyaya aitiz. Kavga etmekten çok yorulduk. Birbirimizle kavga ettiğimiz artık yeter. Önümüzü göremiyoruz. Referandumda evet diyecek olan da, hayır diyecek olan da bu memleketin asil evladıdır. Bunun üzerine ve aksine söz söyleyen her kimse, düşmanlığı körükler. İstediğimiz tek şey huzur. 15 yıldır bundan uzak yaşıyoruz. Şimdi tutmuşlar, bu Anayasa değişikliği geçerse her şey yoluna girecek diyorlar. Koca bir yalan. Ancak görüyorum ki, millet sessiz sedasız kararını vermiş. Milletin ferasetine güveniyorum. Milletin hayır diyeceğine dair hiçbir şüphem yok. " diye konuştu. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 12:14
YORUM EKLE

banner325