Akdağ: 41’i yoğun bakımda 128 yaralı tedavi görüyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerde 41’i yoğun bakımda olmak üzere 128 yaralının tedavi gördüğünü söyledi.

Siyaset 30.06.2016, 00:06
Akdağ: 41’i yoğun bakımda 128 yaralı tedavi görüyor
Sağlık Bakanı Akdağ, Atatürk Havalimanı’ndaki bombalı saldırının ardından İstanbul’a geldi. Yaralıları ziyaret eden Akdağ, Atatürk Havalimanı VIP salonunda açıklama yaptı.

Yaralanan 41 kişinin yoğun bakımda tedavi gördüğünü aktaran Akdağ, “Bu yoğun bakımda yatan hastaların hepsinin hayati tehlikesi yok. Bir kısmının hayati tehlikesi olan var. Yüzlerce kişiyle görüşmüş olduk. Yaralılar ve onların aileleriyle de görüştük. Büyük bir dayanışma içerisinde olduklarını gördük. Hepsi bize birlikte olduğumuz dayanışma duygusu içinde olduğumuz düşüncesini oluşturdu. Bu bence çok önemliydi. İçlerinde elbette Türk vatandaşları var. Kardeşlerimiz var. Suudi Arabistanlı kişiler, Afganistan, Özbekistan, Pakistan, Ukrayna ve bir İsviçre vatandaşı var. Hepsinin ortak duygusu ve duruşu teröre karşı birlik olmak, teröre karşı omuz omuza durmak. Dünyanın üzerine çöreklenmiş lanet anlayışı dünyadan kovma üzerineydi.” dedi.

İLK 3 DAKİKADA BİRİNCİ AMBULANSIMIZ OLAY YERİNDEYDİ

Sağlık çalışanlarının büyük bir adanmışlıkla hizmet yaptığını aktaran Akdağ, “İlk 3 dakikada birinci ambulansımız olay yerine vardı. İlk 10 dakika içinde 11 ambulans olay mahalline varmıştı. Onun peşinde onlarca ambulans gitti. Gayet iyi bir organizasyonla yaralılar hastaneye sevk edildi. Gerekli işlemler, ameliyatlar, müdahaleler yerli, yerinde ve zamanında yapıldı.” ifadesini kullandı.

Şuan hastanelerde 128 yaralı olduğunu dile getiren Akdağ, bunların 41’inin yoğun bakımlarda tedavi gördüğünü belirtti.

Sosyal medyada acil kan ihtiyacı şeklindeki yayınlar hakkında da konuşan Akdağ, bu seferki terör saldırısında herhangi bir ihtiyaç olmadığını söyledi.
Yorumlar (0)