Akdağ; Ak Parti'den, Oy Açısından Bir Tek Tuğla Bile Koparamazlar

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Eski başbakanlardan Tansu Çiller ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkan yardımcılıklarına getirileceği yönündeki haberlere, MHP ile ortak aday iddialarına ve Yeni Partiyle ilgili haberlere cevap verdi.

Siyaset 09.09.2017, 23:32 10.09.2017, 00:04
Akdağ; Ak Parti'den, Oy Açısından Bir Tek Tuğla Bile Koparamazlar

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, NTV televizyonunda yaptığı açıklamada, siyasette 2019 hesapları üzerine yapılan tartışmalarda, eski başbakanlardan Tansu Çiller ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkan yardımcılıklarına getirileceği yönündeki haberlere ve MHP ile ortak aday iddialarını cevapladı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın da iddiaları yalanladığını hatırlatan Recep Akdağ, “Cevabı MHP vermiş oldu. Biz hep diyalogdan bahsetmiyor muyuz, kavga edilmesin ve birlikte çalışılsın denmiyor mu? Bunu anayasa referandumunda gösterdik. Yarın Cumhurbaşkanı seçileceği zaman vatandaşlarımız bu gözle bakacaklar. Farklı bir sisteme giriyoruz. Bir taraftan Meclis grupları oluşacak, bir taraftan da yürütmenin başı olarak Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Hedef yüzde 51’lik kitleyi yakalayabilmek" olduğunu söyledi.

CHP milletvekilinin İHA’larla ilgili söylemlerinin dikkat çekici olduğunu belirten Akdağ; "Bölgedeki Kürt kardeşlerimizin canına okumuş olan PKK, şimdi sırt üstü yere yatırılmış durumda. Bunun için sevinilmesi gerekir. Ne demek istiyor CHP’li milletvekili. Partiden ya da Sayın Kılıçdaroğlu’dan henüz bir açıklama gelmedi, bekliyorum... CHP bu tutumundan vazgeçmediği sürece millet nazarında olumlu bir yere oturamayacak." diye konuştu. 

Meral Akşener ve MHP'den ayrılan başka isimler yeni parti kurma hazırlığında. Bu durum siyasi yelpazeyi nasıl etkiler? Ak Parti tabanını hedef alır mı? 

"Oy açısından bir tek tuğla bile koparamazlar. Türkiye, böyle toplum mühendisliğiyle, tepeden inme birçok partinin kuruşlmasına tanık oldu. Bir kursunlar da görelim. Ballandıra ballandıra anlatıyorlar, er meydanına çıksınlar görelim bakalım neymiş. MHP’yi de önemli ölçüde etkileyeceğini düşünmüyroum, benzerlerinde gördük. Toplum mühendisliği ve arkasında bir takım güçlerin olduğu; dolaylı olarak bir FETÖ desteğinin olduğu bir parti. Bu tutmaz, milletin vicdanında bu partinin önemli bir oy oranına sahip olacağıını hiç düşünmüyorum." dedi.

Yorumlar (0)