Alexa

Akif Çağatay Kılıç, “Manşetlerle bu iş olmuyor"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ‘Muhtar bile olamaz’ diyerek manşet attıkları şahıs, şuan bu ülkenin Cumhurbaşkanı'dır. 

Akif Çağatay Kılıç, “Manşetlerle bu iş olmuyor"
banner327

Kılıç, “Manşetlerle bu iş olmuyor. ‘Muhtar bile olamaz’ diye manşet attıkları kişi, şuan bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Haberlerle söylenenlerle gündem belirleme günü geçmiştir” dedi.  

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen  20. Yılında 28 Şubat’ konulu panele katılan Bakan Akif Çağatay Kılıç, burada yaptığı konuşmada bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat sürecinin millet iradesiyle bertaraf edildiğini belirtti. Kılıç;“Bin yıl süreceği söylenen bu 28 Şubat girişimi, 20’inci yılına geldi. 20 yıl bile sürmedi. Milletin iradesinden dolayı sürmedi. Milletin iradesiyle işbaşına gelen sivil bir hükümet ve onun liderinin dik duruşu sayesinde sürmedi” şeklinde dedi.

"MUHTAR BİLE OLAMAZ" MENŞETLERİ ATTILAR

28 Şubat sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yazılan ‘Muhtar bile olamaz’ sözlerini hatırlatan Kılıç,“Manşetlerle bu iş olmuyor. ‘Muhtar bile olamaz’ diye manşet attıkları kişi, şuan bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Haberlerde söylenenlerle gündem belirleme günü geçmiştir. Türkiye’nin gündemini bu ülkenin vatandaşları belirler. Bazıları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sığınır ve onun istismarını yapar. Türkiye’de rejimin falan değiştiği yok. Türkiye’de yönetim sistemi üzerinden hükümet etme sistemine dair bir değişiklik vatandaşımızın önüne getirilmiş, vatandaşımızın fikri sorulmaktadır.” dedi.

BUNU NEDEN HİÇ KONUŞMADILAR?
Cumhurbaşkanlığı sistemi üzerinden yürütülen rejim değişikliği tartışmalarınıda dile getiren Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi 1923’te belirlenmiştir ama her zamanki suiistimal noktasında bulunanlar ve sadece sözünü ettikleri konuları ananlar şundan hiç bahsetmez; Cumhuriyet kurulduğu zaman Gazi Mustafa Kemal askerlere, ‘Ya siyaset, ya askeriye, eğer siyasete gireceksen üniformayı çıkaracaksın’ diyor. Bunu niye hiç konuşmadılar. İşlerine gelmiyor çünkü. O manşeti atanlardan bahsediyorum. Geçmişte ‘Başörtüsünü serbest bırakırsanız Türkiye karışır’ diyenler, ne oldu. Bir gecede bitti iş ertesi güne hiçbir şey kalmadı. Bir şey mi oldu, yok ama bir şey oldu ki millet bir ve beraber oldu. Sorun mu var?” dedi.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 22:48
YORUM EKLE